×
TOPZINE.cz

TV tipy na čtvrtek 11.6.09: Říše slunce, Benny a Joon, Bratři Kipové

Prohrát v pokeru, ve kterém se nehraje o peníze, by nebylo zas tak hrozné, kdyby za tím nebyl úkol nastěhovat si do bytu podivína. Jinou starost má Jim, který se ocitá zcela sám uprostřed zuřící války.

 

Film dne:

Říše slunce (ČT 2; 16:25): jedenáctiletý Jim přijde během japonského náletu o své rodiče. Ocitá se sám bez jakékoliv pomoci. Z nouze ho zachrání podivný americký zloděj Basie, se kterým se dostává do japonského zajateckého tábora Su-čou.

Žánr: komedie / muzikál / romantický

Hrají: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson

Režie: Steven Spielberg (1987)

 

Benny a Joon (Nova; 09:30): Benny veškerý svůj volný čas věnuje péči o svoji duševně nemocnou sestru. Jeho jedinou radostí je poker s přáteli, který se hraje o vykonání práce či věc. Jednoho večera však prohraje a jeho úkolem je si k sobě nastěhovat podivínského Sama.

Žánr: komedie / romantický

Hrají: Johnny Depp, Mary Stuart Masterson

Režie: Jeremiah S. Chechik (1993)

 

Bratři Kipové (ČT 1; 10:30): námořní soud vyšetřuje podivný případ vraždy kapitána Gibbonem, za kterou je neprávem odsouzen holandský první důstojník Karel Kip a jeho bratr. Díky však novému technickému vynálezu může být učiněno spravedlnosti za dost.

Žánr: dobrodružný

Hrají: Rudolf Jelínek, Otakar Brousek ml., Jiří Adamíra

Režie: P. Kraus (1979)

 

Ostatní: Příběhy z Afriky (ČT 2; 20:00): dokumentární film přibližující starosti afrických dětí v Ugandě, kterým brání ve vzdělání bída a válka.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..