×
TOPZINE.cz

TV Tipy: Mizera, Toulavý pes a Vysněný dům pana Blandingse

Náladu si lze zlepšit hned několika bláznivými komediemi jako je třeba Slunce, seno, jahody či Bosé nohy v parku. Poběží i televizní premiéra krimikomedie Prachy dělaj člověka natočená podle skutečných událostí.

Tipy Ivy Ondrůšové:

Čtvrtek:                     Vysněný dům pana Blandingse (ČT 1; 09:00):

Pátek:                         Mizera (Prima; 23:25)

Neděle:                      Toulavý pes (ČT 2; 22:25)


Pondělí 30. března

Návrat lásky (HBO; 13:25): italské komediální drama o sobeckém herci Lucu Floria, jehož nemoc ho donutí podstoupit očistnou pouť do svého nitra, při níž je nucen se znovu zamyslet nad vlastním životem a vztahem k okolnímu světu.

Režie: Sergio Rubini (2004)

Hlava nehlava (HBO; 22:05): dojemný film o tom, jak přežít jedno hodně zvláštní dětství. Snímek je natočen na základě vzpomínek spisovatele Augustena Burroughse.

Režie: Ryan Murphy (2006)

Agent z Hong-Kongu (Nova; 22:35): hongkongský prodavač Buck Yuen se nečekaně dozví, že je ztraceným synem bohatého korejského obchodníka, který mu něco ze svého jmění odkázal. Jeho nudný život se tak rázem změní v jedno velké nebezpečné dobrodružství.

Režie: Teddy Chan (2001)

Ostatní: Na cestě po Ománu (ČT 1; 21:00): zábavný cestopisný dokument


Úterý 31. března

Max ( ČT 2; 20:30): britská koprodukční filmová fikce, pokoušející se zmapovat první kroky Adolfa Hitlera na jeho cestě do čela německého národa.

Režie: Menno Meyjes (2002)

Válka policajtů (Nova; 22:40): dramatický příběh dvou policistů, které kromě příslušnosti    k různým útvarům dělí i rozdílný postoj k práci. Ten se projeví při jejich vzájemné spolupráci, kdy ani jeden z nich se nebojí použít své metody k tomu, aby dosáhl svého.

Režie: Olivier Marchal (2004)

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (HBO; 22:55): snímek je smyšleným portrétem slavné fotografky Diany Arbus, která je přitahována záhadnou postavou nového souseda. Za každou cenu, chce získat jeho fotografii, a proto neváhá vstoupit i do  jeho bytu. Tím se však nevědomky dostává na svou cestu k umění.

Režie: Steven Shainberg  (2006)


Středa 1. dubna

Bosé nohy v parku (ČT 2; 20:30): filmová komedie natočená podle divadelní hry Neila Simona o novomanželském páru, který si pořídil první společný byt. Ten však má tolik vad, že se stává ústředním tématem hádek a roztržek.

Režie: Gene Saks (1967)

Kuře melancholik (ČT 1; 23:00): snímek vypráví o malém chlapci, který hledá lásku a porozumění po smrti své matky. Dramatický příběh se odehrává na selské usedlosti kdesi v horách na přelomu 19. a 20. století.

Režie: Jaroslav Brabec (1999)


po půlnoci

Cizinec (ČT 2; 00:45): vyšetřovatel Wilson z komise pro válečné zločiny pátrá po uprchlém nacistovi Franzi Kindlerovi, který neváhá ani vraždit, aby za sebou zametl stopy. Snímek je založen na přímočarém vyprávění, jasně rozehraných charakterech a pozvolné gradaci napětí.

Režie: Orson Welles (1946)


Čtvrtek 2. dubna

Vysněný dům pana Blandingse (ČT 1; 09:00): komedie, která s půvabem zesměšňuje naivitu mnohých rodinných plánů jak “levně a jednoduše” přebudovat či postavit vlastní dům.

Režie: H. C. Potter (1948)

Nijaký život (ČT 2; 17:10): tragikomedie o úspěšném obchodníkovi Emiliovi, jehož život se začíná komplikovat po malé nezdařené lži. Od ní se totiž začínají odhalovat všechna dosud úzkostlivě skrývaná tajemství.

Režie: Eduard Cortés (2002):

Temný anděl (Nova; 23:05): vyšetřování nového případu a pronásledování tajemného vraha přivede detektiva Cainea na stopu nebezpečného mimozemského překupníka drog. Aby zachránil Zemi před katastrofou, musí vetřelce zlikvidovat.

Režie: Craig R. Baxley (1990)

Ostatní: Olověná bublina(ČT 2; 00:10): britský sitcom o neznaném herci a autorovi, který má touho ještě něco dokázat.

Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy (ČT 2; 21:00): dokument o ostravském chartistovi, který se nebál postavit proti komunistické diktatuře.

Pátek 3. dubna

Slunce, seno, jahody (Nova; 20:00): první díl bláznivé komedie o rodině Škopkových a obyvatelích vesnice Hoštice, který se odehrává kolem experimentu se zvýšením dojivosti krav.

Režie: Zdeněk Troška (1983)

Konec rozkvětu (ČT 1; 22:55): zkušený vymahač dluhů Nick Devlin dostane za úkol přivést k rozumu kansaského dobytkáře a gangstera Mary Ann. Jenže potíž je v tom, že bezskrupulózní Mary Ann se brutálně zbavuje každého, kdo mu zkříží cestu: jeho nepřátelé končí jako součást mletého masa či náplň párků. A proto začíná gangsterská válka, nebývalého charakteru.

Režie: Michael Ritchie (1972)

Mizera (Prima; 23:25): akční komedie o soukromém detektivu Shamenovi, který musí nejenom najít svou bývalou přítelkyni a ukradených 20 milionů dolarů, ale ještě také stihnout  zapůsobit na svou parťačku a očistit své jméno. Není to ovšem snadné a už vůbec ne bezpečné.

Režie: Keenen Ivory Wayans (1994)

Sobota 4. dubna

Prostě úžasná (ČT 1; 10:15): dvanáctiletý Frank si vyhlédne dobrosrdečnou prostitutku jako ideální ženu pro svého ovdovělého otce. Jenže ten vůbec nemá ponětí, čím se dotyčná adeptka na jeho novou ženu živí. A když k tomu přijde smrt jejího pasáka a ztráta peněz, tak se všechno zcela zkomplikuje.

Režie: Richard Benjamin (1994)

Prachy dělaj člověka (Prima; 20:00): krimikomediální příběh o třech kamarádech, kteří se

rozhodli rychle zbohatnout. Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let.

Režie: Jan Kulhavý, Jiří Chlumský (2006)


po půlnoci

Děsnej biják (Nova; 00:00): hororová parodie o partě středoškoláků, která nešťastnou náhodou přejela neznámého rybáře. Tajemství by mohlo být zapomenuto, kdyby se však neobjevil vrah v halloweenské masce a nezačal jednoho po druhém zabíjet.

Režie: Keenen Ivory Wayans (2000)

Ostatní: Kniha mého srdce(ČT 1; 20:00): celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu českých čtenářů. Přímý přenos zahajovacího večera uvádí Jaroslav Dušek.

Neděle 5. dubna

Toulavý pes (ČT 2; 22:25): detektiv Murakami je při cestě autobusem okraden o svou služební zbraň, kterou někdo používá ke svým nekalým účelům. Pomocnou ruku při hledání mu nabízí starší a moudřejší detektiv Sato. Společně se tak snaží odhalit skutečnou identitu vraha.

Režie: Akira Kurosawa (1949)

Sedmý hřích (Nova; 22:20): bohatý obchodník Luis Antonio Vargas se stane obětí vychytralé a krásné Bonnie, které ho připravila ho všechny peníze. Rozhodne se ji najít a pomstit se. Jenže místo toho se zaplétává do nastražené pasti.

Režie: Michael Cristofer (2001)


Dva v tom (Prima; 21:15): Sam má všechno, co by si jen mohl přát. Daří se mu jak v soukromém životě, tak i v kariéře. Ovšem do doby, než mu jeho přítelkyně sdělí, že je těhotná a on musí rychle dospět.

Režie: Chris Columbus (1995)

Ostatní: Kultura (ČT 2; 18:30): po kratší odmlce se opět vrací publicistický pořad o aktuálních událostech ze všech oblastí české kultury.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (ČT 1; 20:00): pokračování oblíbeného cyklu tří povídek s hlavním protagonistou Miroslavem Donutilem. Tentokrát na téma Otcové a dcery.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..