Trénink v pohodlí domova

Trénink v pohodlí domova, box

Pokud se věnujete bojovým sportům či přímo boxu a potřebujete zvyšovat kondici i mimo pravidelné tréninky v tělocvičně, pak se vyplatí uvažovat o koupi boxovacího pytle domů. I těm, kteří netrénují žádný bojový sport, pomůže tato pomůcka procvičit celé tělo a odbourat stres.

Perfektní kondice v pohodlí domova

Většina lidí si spojí boxovací pytel pouze s boxem, nicméně dobře poslouží všem, kteří se věnují i jiným druhům bojových sportů. Pro udržení a získání skvělé fyzické kondice funguje naprosto skvěle – pokud ho budete používat aktivně každý den, pocítíte sami, jak rychle se vám spálí tuk a zpevní trup a svaly. Využívání boxovacího pytle je řazeno k účinnějším technikám zvyšujícím fyzickou kondici, než jsou např. skoky přes švihadlo nebo běh.

Pravidelný trénink prospívá nejvíce kardiovaskulárnímu systému a plicím. Pomáhá v soustředění, posiluje celé tělo, ale také účinně redukuje váhu. Začátečníci by však měli raději zvolit pomalejší tempo, měli by zvolit základní údery s adekvátním otáčením zápěstí. Box však není otázka agresivity, ale slouží především k zlepšení fyzické i psychické kondice. Napomáhá totiž k uvolnění, relaxaci a odbourává stres. Předcházet by mu mělo vždy důkladné rozcvičení.

Jaký druh boxovacího pytle zvolit

V současné době existuje velká řada boxovacích pytlů různých délek, velikostí i konstrukcí včetně širokého výběru příslušenství. Výběr záleží na váze, typu a délce.

Trénink v pohodlí domova, box

1. Závěsný boxovací pytel

Jde o velmi rozšířenou formu boxovací pytle a je na trhu nejpočetněji zastoupen. Součástí je držák na boxovací pytel – jde o ocelovou konstrukci s otáčecím okem pro lepší pohyb pytle. Zvolíte-li delší pytel, pak na nich budete moci procvičovat i spodní kopy, nicméně k dostání jsou pytle různých délek i hmotností – podle toho, k jakému typu tréninku je budete využívat. Efektivně můžete využívat tento typ boxovacího pytle pro trénink pohybu se soupeřem či pro zdvojené kryty či úhyby.

2. Hruška

Jde o drobnější pytel ve tvaru hrušky, který se zavěšuje. Slouží především k tréninku frekvence úderů, což výrazně pomáhá ke zvýšení fyzické kondice. Procvičují se zde především ramena a předloktí a bývá využíván především boxery, kteří na něm trénují rychlé reakce a zdokonalují techniku.

3. Volně stojící pytel

Tento typ pytle se nazývá pytlem na fitbox a je ideální pro ženy, které na něm mohou procvičovat rychlost a fyzickou kondici, nikoli sílu. Existují konstrukčně upravené pytle pro nácvik nízkých kopů nohou, u kterých lze nastavit i výška. Fitboxu se věnuje poměrně mnoho žen – jedná se totiž o účinnější techniku než je např. aerobik.

4. Figuríny a panáci (boxovací trenažer)

Boxovací figuríny či panáci mají podobu člověka bez rukou. Jde o poměrně neobvyklý trenažér, nicméně bývá velmi oblíbený, protože díky anatomické podobě si trénink dokážete představit mnohem skutečněji. Slouží pro techniky zápasu a boje na zemi a pro trénink hodů a pák.

Ostatní pomůcky

Samotný boxovací pytel nestačí – vyplatí se nakoupit i další pomůcky, které vám v tréninku pomohou. Hlavní z nich jsou rukavice, které chrání klouby vašich rukou a pomáhají vyvinout větší síu úderu. Existuje několik typů:

· Standardní rukavice

Jsou polstrované v celé přední části a chrání celou ruku. Jde o základní provedení, které je levné a jeho používán je příjemné.

· Prstové rukavice

Každý prst má v této rukavici svůj prostor. Jsou vyhotoveny z pevnějšího materiálu a jsou více prošité, protože u nich dochází k většímu opotřebení. Jsou obvykle dražší než standardní rukavice a využijete je především v tréninku bojových sportů.

· Boxerské bandáže

Ve skutečnosti jde o dlouhý bavlněný pásek, který omotáte kolem ruku a zápěstí. Tento pásek tak ruku zpevní a zmenší tak riziko úrazu. Využívají se spolu se standardními rukavicemi.

Ať už si zvolíte závěsný boxovací pytel či boxovací trenažer, přejeme mnoho zdaru ve vašich sportovních úspěších!

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*