Televizní program na Vánoce 2012 nabídne pohádky i zrzavého Rodena

Vánoce se už blíží a s nimi i čas pohádek. Proto jsme pro vás vytvořili seznam několika nejdůležitějších filmů, které byste si neměli nechat ujít, protože pohádky a kouzelné komedie už  k Vánocům prostě patří.

V roli Marušky se představí nová tvář – Marie Majkusová. Zdroj: Česká televize

Dvanáct měsíčků

Jako každý rok i letos Česká televize uvede na Štědrý večer novou rodinnou pohádku. Jedná se o filmovou verzi příběhu O dvanácti měsíčkách, jejíž režie se ujal Karel Janák (Ať žijí rytíři) a v hlavních rolích se představí například Veronika Žilková, Ota Jirák nebo Roman Vojtek.

Klasický příběh začíná příjezdem domů mladého, krásného a hlavně svobodného muže, který je velmi lákavou partií pro všechny dámy ve vesnici. Ale Karel nemá na vdavky ani pomyšlení, a tak ukládá adeptkám nereálné úkoly, které pro něj musí splnit. Jednou z nich je i Květa, která spolu se svou matkou nutí plnit úkoly svou nevlastní sestru Marušku, a tak se jí i nadobro zbavit. Ale netuší, že Marušce pomohou tajemní měsíčkové.

Dvanáct měsíčků
Pohádka, Česko 2012
Režie: Karel Janák
Hrají:Veronika Žilková, Ivana Korolová, Roman Vojtek, Jan Komínek, Vladimír Čapka, Ota Jirák, Marie Majkusová, Kamila Janovičová, Radoslav Brzobohatý, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Pavel Kříž, Tereza Beranová

Vysíláno: pondělí 24. prosince, 19:00, ČT1

[youtube_660]zcRkYQCgqTI[/youtube_660]

Pelíšky

Hned po štědrovečerní pohádce nabízí Česká televize nesmrtelnou českou klasiku Jana Hřebejka (Svatá čtveřice, Nevinnost). Asi není nutné představovat geniální herecký výkon Jiřího Kodeta nebo silnou atmosféru, z které nás i po třinácti letech a několika zhlédnutích mrazí, a zároveň vtipy, které nás znovu a znovu dostávají do kolen. Takže po rozbalení dárků je stále na co se těšit!

Pelíšky
Komedie/Drama, Česko 1999
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Jiří Kodet, Emília Vášáryová, Kristýna Nováková-Fuitová, Miroslav Donutil, Simona Stašová,Michal Beran, Sylvie Koblížková, Bolek Polívka, Stella Zázvorková, Eva Holubová, Marek Morvai – Javorský, Jiří Krejčík, Ondřej Brousek, Jaroslav Dušek, Boris Hybner, Richard Tesařík, Dagmar Teichmanová, Miroslav Kaman

Vysíláno: 24. prosince, 20:35, ČT1

V peřině

Filmový muzikál z minulého roku režiséra F. A. Brabce (Máj, Kytice) se konečně dočká svého uvedení na televizních obrazovkách. A není to ledajaký film, je to druhý film u nás snímaný a posléze promítaný moderní 3D technologií (po Němcově Heart Beatu). V hlavních rolích se představí Lucie Bílá, Karel Roden a spousta známých českých herců a hereček.

Pohádkový příběh vypráví o nepřátelství vykladačky snů a dědečka z čistírny, kteří bydlí vedle sebe v malebných domcích. Jednoho dne dědeček odhalí skrytý svět snů v peřinách a naučí se z nich zlé sny odfiltrovat. Jenže vykladačka snů je kvůli tomu bez práce. Všem v okolí se zdají samé pěkné sny a s těmi se pro radu nechodí. Ale jednoho dne děda záhadně zmizí. Celou rodinu z čistírny pak čeká dobrodružství, o kterém se nikomu ani nezdálo. Boj s paní Hildou a boj o sny a se samotnými sny vyvrcholí v magickém polštářovém světě přímo v peřinách.

V peřině
Muzikál/KomedieČesko 2011
Režie: F. A. Brabec
Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Amélie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová,Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nikol Moravcová, Milan Šteindler,Marek Vašut, Tatiana Vilhelmová, Josef Vojtek, FIlip Kratochvíl, Jana Pehrová-Krausová, Tomáš Racek, Alena Mihulová, Darina Rolincová, Karel Bělohradský, Helena Kramářová, Martina Gasparovičová

Vysíláno: 25. prosince, 20:20, Nova

S čerty nejsou žerty

Co by to bylo za Vánoce bez pořádné české pohádky? A k tomu ještě pekelné? Skoro všechny základní televizní stanice letos vsadily na české pohádky místo amerických animovaných dětských filmů a bylo opravdu těžké vybrat tu nejlepší. Nakonec jsme vybrali jednu z nejlepších. Hned vedle Tří oříšků pro Popelku se pyšní S čerty nejsou žerty od režiséra Hynka Bočana, kteří na druhý svátek vánoční zaručeně pobaví.

S čerty nejsou žerty
Pohádka, Československo 1984
Režie: Hynek Bočan
Hrají: Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Jana Dítětová, Josef Kemr, Viktor Preiss, Jaroslava Kretschmerová, Dana Bartůňková, Karel Heřmánek, Petr Nárožný, Václav Vydra nejml., Vladimír Hrubý, Ladislav Gerendáš, Luděk Munzar, Jiří Růžička ml., Václav Upír Krejčí

Vysíláno: 26. prosince, 20:20, Nova

Prázdniny v Římě

Posledním filmem je skoro sedmdesát let stará romantická komedie Williama Wylera s Audrey Hepburn a Gregorym Peckem v hlavních rolích. Snímek byl nominován na deset Oscarů a jeden z nich proměnila právě Audrey Hepburn za roli novodobé princezny, která se vzepřela svým panovnickým povinnostem a díky americkému novináři (Peck) poznala Řím jako obyčejná mladá dívka.

Není to úplně standardní vánoční komedie, ale proč se neustále krmit novými výdobytky a neohlédnout se zpět za perfektním hollywoodským příběhem?

Prázdniny v Římě
Komedie/Romantický/Drama
USA/Itálie, 1953
Režie: William Wyler
Hrají: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert, Hartley Power, Harcourt Williams, Margaret Rawlings, Paolo Carlini, Alfredo Rizzo, Paola Borboni, Laura Solari, Tania Weber, Gorella Gori,Marco Tulli

Vysíláno: 25. prosince, 21:50, ČT2

Televizní program na Vánoce 2012 nabídne pohádky i zrzavého Rodena
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*