Studium cizích jazyků v zahraničí: Sami vybíráte, po čem toužíte

Jazykové kurzy v zahraničí jsou dnes velmi oblíbené. Díky těmto kurzům máme možnost naučit se jakýkoliv cizí jazyk. Mezi ty nejžádanější patří angličtina.

Zahraničí kurzy nám umožňují seznámit se blíže s jakýmkoliv jazykem, Zdroj: sxc.hu
Zahraničí kurzy nám umožňují seznámit se blíže s jakýmkoliv jazykem. Zdroj: sxc.hu

Kurzy jsou oblíbené také proto, že si můžeme sami vybrat kdy, kam a na jak dlouho. Samozřejmě pro zdokonalení v jazyce může někomu stačit jazyková škola, ale výjezdy do zahraničí jsou přece jen cennější.

Známé agentury mají pobočky v Praze, Brně i Ostravě

Je mnoho agentur, které jazykové pobyty zprostředkovávají. Tak např. v Praze je to firma ESL jazykové pobyty.

Další firmou je INTACT, která láká především na zkušenosti známých osobností, které kurzy vyzkoušely. Také má pobočku v Praze a hlavní sídlo ve Velkém Meziříčí.

Stejně tak Student Agency mající hlavní centrálu v Brně a další pobočky po celé České i Slovenské republice, např. v Ostravě, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, ale i v Bratislavě.

Sami si vybíráme místo, čas i délku

Tyto společnosti mají domluvené své partnerské jazykové školy v různých městech a státech v zahraničí, z nichž máte také na výběr. Záleží na tom, kam byste se rádi podívali. Student zřejmě bude posuzovat i podle financí.

Stejně tak si lze vybrat, zda chcete dlouhodobý pobyt nebo jen krátkodobý.

Navštěvovat kurz v zahraničí může každý s větším finančním zázemím , Zdroj: sxc.hu
Navštěvovat kurz v zahraničí může každý s větším finančním zázemím , Zdroj: sxc.hu

Jazykový pobyt si vybíráme podle země, jazyka, délky pobytu a typu studia, tedy jestli studujeme střední školu či univerzitu.

Po zadání všech těchto údajů se nám naskytnou nejlepší možnosti, z nichž si stačí jen vybrat. Nakonec stačí jen na internetových stránkách vyplnit žádost online.

V cizím jazyce takto uděláme velký prokrok

Zkušenosti z takového pobytu jsou k nezaplacení. Člověk pozná nová místa, nové lidi a naučí se nejlépe jazyku, který chce zlepšit.

Co se týče dalších lidí v kurzu, bývají to zpravidla také cizinci. Tak, jak to potvrzuje sama studentka Alena Nová, která vyjela díky již zmiňované firmě Student Agency: „Byli to lidé z různých částí světa.“

Necelý měsíc trávila v Německu. Říká, že kurz by všem jedině doporučila a kdyby mohla, hned by si pobyt prodloužila. „Myslím, že kdyby tam šlo zůstat delší dobu, tak by se v angličtině zřejmě udělal pokrok.“ Nemusíte mít ani strach z velkého počtu lidí ve skupině: „Ve skupině se mnou bylo jen šest lidí.“ Nakonec to uzavírá radostí z toho, že se jí tímto kurzem otevřel svět. „A že jsem se setkala s lidmi z ciziny.“

Jediná nevýhoda je v tom, že si kurz každý platí sám, na rozdíl od Erasmu, kde má student cestu hrazenou. Tam se však dostane jen úzký okruh studentů. Zde tedy platí: co si zaplatíte, to máte.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

382 Comments on Studium cizích jazyků v zahraničí: Sami vybíráte, po čem toužíte

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*