Připraveni zemřít: The Stooges s Iggym Popem se vracejí s novým albem

Detroitští punkoví veteráni The Stooges hlásí, že právě dokončili studiové album. Bude se jmenovat Ready to Die a vyjde 18. února.

FOTO: Iggy Pop
Iggy Pop and the Stooges se na důchod nechystají. Zdroj: myspace.com

Američtí protopunkeři The Stooges zase jednou dostáli své pověsti podivuhodně trvanlivých nezmarů. Po šesti letech se vracejí s novou deskou, kterou s drzostí sobě vlastní nazvali Ready to Die.

Po předchozím albu The Weirdness se přitom začaly šířit zvěsti, že působení kapely se chýlí ke konci. Nejeden český fanoušek proto v obavách pospíchal na trutnovský festival ročník 2011, aby kapelu ještě naposled spatřil na vlastní oči. Nyní je zřejmé, že tyto obavy byly plané.

Frontman skupiny Iggy Pop, proslulý držitel certifikátu na nesmrtelnost, několikaletou pauzu využil k práci na sólovém materiálu. Loni mu vyšlo album plné pozoruhodných coververzí songů od umělců jako Frank Sinatra či Edith Piaf.

Zajímavostí je, že na novém albu dojde k dojemnému setkání po letech. S kapelou si po dlouhých devětadvaceti letech zahrál jejich původní kytarista James Williamson. Naposledy ho posluchači mohli slyšet na průlomové desce Raw Power z roku 1973.

Mistr zvukař, který na novince pracoval, o ní prohlásil: “Jsou to The Stooges jako za starých časů. Jsou to skvělé písničky, ale to nutně neznamená, že mají chytlavé refrény… Jsou to takoví Antikristi hymnických songů.” Jestli chtěl potvrdit, že zvuk kapely se od jejich mladých let nezměnil, nemohl to asi udělat přesvědčivěji.

Připraveni zemřít: The Stooges s Iggym Popem se vracejí s novým albem
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*