Pixar předpovídá budoucnost. Mluvící psi vystoupí z filmů do reality

Není to ani pět let, co Pixar vyslal do kin snímek Vzhůru do oblak. Věda od té doby ale evidentně pokročila. V blízké budoucnosti totiž lidé neuslyší psa mluvit jen na plátně, ale i ve reálu.

FOTO: Dog ve filmu Vzhuru do oblak
Mluvící pes už brzo přestane být sci-fi záležitostí. Zdroj: Falcon

„Jmenuju se Dog, právě jsem vás potkal a mám vás rád.“ Takovými slovy se uvedl psí hrdina v animovaném filmu Vzhůru do oblak. Mluvit mu umožnil obojek, který pro něj vyrobil jeho chytrý páníček.

Nápad ale nezůstal jen v hlavách tvůrců studia Pixar a brzo by se mohl proměnit ve skutečnost díky skandinávským vědcům. Ti pracují na vývoji sluchátek, která budou napojena na psí mozkové vlny a odtud budou přenášet skrz mikrofon krátké věty směrem k páníčkům.

Nordická společnost pro výzkum se vyjádřila, že v budoucnu díky jejich vynálezu započne nová éra komunikace mezi lidmi a psy, potažmo i dalšími zvířaty. Možná tak bude moct s okolím jednou hovořit i Dogova tak oblíbená veverka. Vědci navíc plánují vyvinout obdobnou hračičku i pro lidi, která bude naopak převádět jejich pokyny do štěkání.

Nabízí se ovšem otázka, zda si lidé opravdu chtějí se svými čtyřnohými mazlíčky pokecat, nebo zda by mluvící psi měli i nadále zůstat pouhým výmyslem filmového průmyslu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

362 Comments on Pixar předpovídá budoucnost. Mluvící psi vystoupí z filmů do reality

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*