Menu
TOPZINE.cz
Krása

Odstraňte kruhy pod očima. Pomůže vám čaj nebo dermatologický zákrok

Redakce

Redakce

19. 11. 2011

Tmavé kruhy pod očima jsou jedním z nešvarů, kterým nám naše tělo dává najevo, že potřebuje odpočinek. Jsou ale okamžiky, kdy si nesmíme dovolit vypadat unaveně nebo nevyspale. Máme pro vás několik tipů jak na ně!

Kruhy pod očima můžete zamaskovat, Zdroj: sxc.hu

Kruhy pod očima vznikají především z nedostatku spánku, vitamínů nebo přetrvávajících zdravotních problémů. Stačí ale jedna proflámovaná noc a druhý den ráno litujeme, že jsme nešli spát dříve, abychom se jim vyvarovali. Jak se jich vlastně co nejrychleji zbavit a jaká je ta správná metoda právě pro vás?

Plátky okurek a pytlíčky čaje

Jde o jednu z nejrychlejších metod, jak zahladit stopy po tmavých otocích a kruzích. Chladivé okurky i sáčky čaje mají tu schopnost, že snižují záněty. Čaj navíc obsahuje tanin, což je látka, která napomáhá nevzhledné otoky účinně redukovat. Sáček čaje vylouhujeme, přiložíme na problémové partie očního okolí a 15 minut relaxujeme.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou látky, které zabraňují účinku volných radikálů, čímž přispívají k ochraně imunitního systému. Předpokládá se, že antioxidanty zabraňují procesu stárnutí a také působí jako prevence proti srdečním onemocněním a infarktu.

Čtěte také: Tmavé kruhy pod očima může zapříčinit i genetika. Zjistěte, jaké přičiny existují

Mezi potraviny s nejvyšším obsahem antioxidantů řadíme například lesní plody, ovoce a zeleninu, bylinky a také zelený čaj.

Korektor pleti

Tato varianta je spíše pro ženy. Předtím, než se rozhodnete pro korektor, se doporučuje návštěva u kosmetičky. Během půl hodiny dostanete cenné rady ohledně výběru odstínu, aplikace a mnoho dalších. Korektory se prodávají v různých formách.

V některých situaích se nemůžete dovolit vypadat unaveně

Nejčastěji se používají korektory v tenkém štětečku – tuhý či tekutý. Nejprodávanějším korektorem na světě je Touche éclat od Yves Saint Laurent. Jeho cena se v parfumeriích pohybuje okolo 700 Kč.

Odborné odstranění

Současná estetická dermatologie nabízí odborné ošetření očního okolí. Tyto zákroky však mohou podstoupit lidé starší 18 let. Dermatolog doporučí metodu, která bude vyhovovat vaší pleti. V případě, že má pacient velmi jemnou pleť, může podstoupit pouze kosmetickou korekci.

Čtěte také: Co ostatním prozradí naše oči?

V případě, že kruhy pod očima doprovází i prohlubně, jsou řešením gelové výplně s obsahem kyseliny hyaluronové. Méně invazivní metodou je ale třeba chemický peeling, pulzní světlo IPL nebo diamantová dermabraze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odstraňte kruhy pod očima. Pomůže vám čaj nebo dermatologický zákrok