×
TOPZINE.cz

Nejlepší tipy na čtení? S výběrem vám poradí třeba i Mark Zuckerberg

FOTO: Mark Zuckerberg
Nejlepší tipy na čtení? S výběrem vám poradí třeba i Mark Zuckerberg. Zdroj: Reprofoto Youtube

Facebook, Twitter nebo Instagram. Sociální média jsou skvělým prostředím pro sdílení názorů i nápadů. A ač často sklízí kritiku, že jsou žrouty času a promrhaných příležitostí, i zde najdete mnoho užitečných věc. Tak například Facebook vám může poskytnout inspiraci ke čtení. Nevěříte? Čtěte více v článku TOPZINE.cz.

FOTO: Mark Zuckerberg
Nejlepší tipy na čtení? S výběrem vám poradí třeba i Mark Zuckerberg. Zdroj: Reprofoto Youtube

Na počátku nového roku spustil Mark Zuckerberg na Facebooku, který také sám založil, skupinu A Year of Books (Rok knih). Dal si totiž novoroční předsevzetí, že každých čtrnáct dnů přečte jednu knihu a po členech skupiny chce doporučení na další tituly, které by si mohl přečíst.

Skupina má nyní přes 237 tisíc členů a všichni, kdo se do skupiny přihlásí, se mohou připojit k Zuckerbergově čtenářské výzvě. O knihách poté mohou v rámci komentářů diskutovat a poznávat tak nové kultury, historii i hodnoty.

Zuckerberg ale není první…

Tento projekt však není první, který se snaží přimět lidi více číst. Před ním vznikl například úspěšný Oprah´s Book Club (Knižní klub Oprah) nebo Richard´s  and Judy´s Book Club (Knižní klub Richarda a Judy).

Iniciativa se vytvořila i v českém prostředí Facebooku. Existuje stránka zřízená magazínem TOPZINE.cz s názvem Doporučujeme literaturu ke čtení, doporuč i ty!, kde vám přinášíme různé tipy na zajímavé knihy, které rozhodně stojí za přečtení. Své tipy a hodnocení ale můžete na stránku připojit i vy sami a podělit se s dalšími čtenáři a čtenářkami o své dojmy.

Dále existuje také množství skupin, například Doporuč knihu, kam lidé mohou posílat odkazy na své oblíbené knihy nebo na knihy, které je něčím zaujaly, a doporučit je tak dalším čtenářům a čtenářkám, kterým by se třeba mohly líbit. A ti zase připojí své hodnocení a tak dále a tak dále…

V posledních letech měly sociální sítě velký vliv na čtenářský výběr knih, a to nejen Facebook, ale i Twitter, Instagram nebo Tumblr. Lidé totiž o knihách rádi mluví a své názory čím dál více sdílejí zcela veřejně. Přestože to vypadá spíše tak, že sedíme pořád jen u počítače nebo s mobilem v ruce, či dokonce objí, stále je mezi námi hodně lidí, kteří čtou a dávají o tom vědět.

Takže pokud nevíte, co si přečíst, rychle se přidejte do některé ze skupin a máte o zábavu postaráno.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..