Sport

Loska na závěr paralympiády dvanáctý

Martin Slabý

21. 3. 2010

vancouver-200x113Poslední soutěžní disciplínou alpských lyžařů byla superkombinace. V té se představila i trojice českých reprezentantů. Nejlépe dopadl Stanislav Loska, který obsadil dvanáctou příčku.

Zimní paralympijské hry ve Vancouveru Zdroj: vancouver2010.com

Sobota byla na paralympiádě ve Vancouveru pro české sportovce posledním soutěžním dnem. Na start svých závodů v superkombinaci se postavila i trojice Anna Kulíšková, Stanislav Loska a Oldřich Jelínek. Nejlépe si vedl Loska, který konečnou dvanáctou příčkou vylepšil své letošní paralympijské maximum. Jelínek ani Kulíšková bohužel shodně nedojeli do cíle super – G.

Své vítěze už znají turnaje ve sledge hokeji a curlingu. Mezi hokejisty se z celkového triumfu radují Američané, kteří ve finále přehráli Japonce 2:0. Curlingu vládli domácí Kanaďané. Ti ve finálovém dramatu zdolali Koreu 8:7. Bronzové medaile patří po výhře nad USA v poměru 7:5 Švédům.