×
TOPZINE.cz

Filmový týdeník: 29. týden patřil snímku R.I.P.D., Comic-Conu a zombíkům

Další týden se blíží ke svému konci a na nás je, abychom shrnuli filmové novinky uplynulého týdne. Mimo jiné se dozvíte vše důležité o filmu R.I.P.D., seznámíte se zombie vkusem dramaturga Letní filmové školy v Uherském Hradišti a dozvíte se, jaké komiksové adaptace jsou na cestě do kin.

R.I.P.D.: Někteří lidé jsou užiteční i po smrti

Tento čtvrtek vstoupil do kin snímek s poněkud krkolomným názvem R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodně neživých agentů. My jsme vám kromě recenze nabídli také našich 8 důvodů, proč si myslíme, že stojí za to na snímek jít.

Vedle toho se můžete zúčastnit naší soutěže o lístky na film a tričko s logem filmu. Dále jsme pro vás vypsali oblíbené filmy hereckého ansámblu filmu R.I.P.D., Jeffa Bridgese a Ryana Reynoldse.

ripd-urna

Letní filmová škola klepe na dveře

V Uherském Hradišti se bude konat již 39. ročník nesoutěžního filmového festivalu s názvem Letní filmová škola. Pokud byste si nevěděli s organizací návštěvy rady, připravili jsme pro vás stručného a přehledného průvodce.

Také jsme vyzpovídali člena dramaturgického týmu Jana Jílka a vytvořili výčet jeho oblíbených zombie filmů. Je mezi nimi klasika zombie žánru i několik zapadlých skvostů. Většina z nich bude ke zhlédnutí na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

banner_zombie630x360 (1)

Trailery: Hunger Games nebo souhrn Hry o trůny

Pokračování snímku Hunger Games se na Comic-Conu představilo zbrusu novým trailerem a sadou plakátů. Na tom samém festivalu se taktéž se svým krátkým teaserem představil snímek Amazing Spider-Man 2.

Pro fanoušky Hry o trůny si zase jeho tvůrce a distributor, stanice HBO, připravil sestřih, kterým skládá poctu všem zesnulým postavám v uplynulých třech ságách.

Julian Assange sice dnes bojuje o svobodu, ale je možné, že začátky fenoménu jménem WikiLeaks byly růžovější a optimističtější. O těchto začátcích by měl vyprávět snímek The Fifth Estate.

Pokud jste viděli Muže z oceli a nesouhlasili jste s jeho koncem, podívejte se na video chlapíků ze Screen Junkies a jejich tradiční sérii s názvem Jak měl skončit, nyní Muž z oceli. Níže připomínáme trailer k samotnému filmu.

video

Snímek Blood má šanci nezapadnout do dalších filmových klišé z kriminálního prostředí už jen z toho důvodu, že se kromě mrtvol, doutníků a podezřívavých pohledů věnuje také otázce složitých rodinných vztahů. Pokud máte rádi řešení spletitých kriminálních případů či obdivujete herecké umění Paula Bettanyho, je Blood přesně pro vás.

Nezávislé komediální drama Stuck in Love řeší složité vztahy jedné rodiny, ve které má každý potíže s navazováním vztahů a s hledáním té pravé lásky. V hlavní roli spisovatele se objeví Greg Kinnear. Jeho exmanželku si zahraje Jennifer Connelly (Krvavý diamant, Requiem za sen). Ve vedlejších rolích se objeví Kristen Bell (seriál Veronica Mars) a stále víc populárnější Logan Lerman (Charlieho malá tajemství; Percy Jackson: Zloděj blesku).

Black Nativity je filmem podle stejnojmenného úspěšného amerického muzikálu, který sází na netradiční přístup k Bohu, koledám a období kolem Vánoc. Muzikály jsou jedním z nejlákavějších filmových žánrů vůbec. Líbivé písničky, velkolepé taneční kreace a krásné kostýmy. Přidejte k tomu nádhernou hudbu a zpěv v podání jen a pouze Afroameričanů a vyjde vám snímek Black Nativity.

Novinky: Na Českou televizi se vrací kultura a umění

Česká televize se kromě spuštění dětského kanálu ČT: D chystá spustit i kanál určený pouze kultuře a umění. Ten by se měl jmenovat ČT art.

Mezi další komiksové hrdiny, kteří se objeví na plátně, by se měl zařadit Doctor Strange, kterého by mohl ztvárnit Joseph Gordon-Levitt. Naopak se zdá, že s dalším komiksovým hrdinou Deadpoolem to tak slavně nevypadá, alespoň podle vyjádření Ryana Reynoldse. Na Comic-Conu jsme se také dozvěděli překvapivou zprávu, že Batman spojí své síly se Supermanem již v dalším pokračování snímku Muž z oceli.

Na již zmiňovaném Comic-Conu se také představil nový snímek o Godzille, a to konkrétně prostřednictvím plakátu. Natáčení naopak teprve finišuje u dvou komiksových adaptací, ke kterým jsme vám nabídli fotografie z právě probíhajícího natáčení. V prvním případě se jedná o snímek Captain America: Winter Soldier a souboj protagonisty s antagonistou a ve druhém případě jde o film X-Men: The Days of Future Past a krásnou Mystique.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..