×
TOPZINE.cz

Filmový týdeník: 27. týden patřil festivalu v Karlových Varech

Léto nám zaplavily festivaly, prázdniny jsou v plném proudu, a i počasí nabývá letních obrysů. V našich končinách jsme tedy minulý týden navštívili filmový festival v Karlových Varech, projekci Osamělého jezdce s Johnnym Deppem, a to v době, kdy si za mořem ptáci štěbetají o filmovém Warcraftu a pokračování Dne nezávislosti.

John Travolta na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
John Travolta na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

V sobotu večer byl v lázeňském městě završen filmový maratón vyhlášením vítězů festivalové soutěže. Vítězem se stal maďarský snímek, ale ani české počiny nezůstaly pozadu. Ocenění se dočkaly tuzemské filmy Líbánky od Jana Hřebejka a Revival od Alice Nellis.

Ještě před slavnostním udělením cen se odehrála tisková konference s jedním z nejvýznamnějších hostů festivalu, režisérem Oliverem Stonem.

Během týdne byly vyhlášeny také ceny k soutěži Done in 60 pořádané výrobcem irské whisky Jameson. Soutěže se tradičně účastní fanouškovské snímky, které nepřekračují limit jedné minuty. Letošním vítězem se stala minutová variace na snímek Americká krása.

V polovině trvání festivalu jsme si také připomněli bohatou historii této filmové události, která však ne vždy byla růžová. Cesta k nejslavnějšímu filmovému festivalu ve střední Evropě byla složitá, ale o to zajímavější.

Pacific Rim buší na dveře

Příští týden bude do kin uveden očekávaný snímek režiséra Guillerama del Tora s názvem Pacific Rim. Příběh pojednává o budoucí planetě Zemi, která se ocitá pod náporem monster přicházejících z interdimenzionální brány. Lidstvo postaví na obranu monstra kovová (rozuměj roboty) a postaví se mimozemské hrozbě čelem.

K filmu se nám dostalo krátkého lákavého videa, které zaznamenává souboj  monstra s robotem. Jedná se o souboj více než působivý. S blížící se premiérou byl také uvolněn finální trailer.

FTV Prima obnovuje Vyvolené

Spekulace předešlých dní se potvrdily, když televizní stanice Prima oznámila, že opravdu připravuje další řadu reality show Vyvolení.

Krom tohoto obnoveného pořadu má televize v plánu zařadit do vysílání také nový pořad. Tím by měla být zábavná talk show s populárním Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým.

Ryan, jezdec a pár bezdomovců

Do kin se také řítí bláznivá komedie R.I.P.D. s Ryanem Reynoldsem a Jeffem Bridgesem v hlavních rolích. Pro začátek jsme si pro vás připravili několik zajímavostí o Ryanovi.

V uplynulém týdnu jsme si pro vás také přichystali recenzi k filmu Osamělý jezdec s Johnnym Deppem. Snímek od tvůrců Pirátů z Karibiku neskončil vůbec špatně.

Také jsme se podívali na několik lidí, kteří jsou dnes vnímáni jako hollywoodské celebrity, ale kteří kdysi bývali regulárními bezdomovci. Ze svého dna se vypracovali na samý vrchol a nyní si žijí svůj americký sen.

Hellboy, Warcraft a Den nezávislosti

Guillermo del Toro se rozhovořil o tom, že by rád natočil třetí pokračování příběhu s Hellboyem. Režisér připravovaného snímku z herního universa Warcraftu zase vyjádřil pochopení nad tím, jakou zodpovědnost na svých filmových bedrech nese.

Pokračováním se bude také pyšnit slavný film Den nezávislosti. Jeho režisér Roland Emmerich dokonce plánuje pokračování hned dvě.

Hrozny hněvu se dočkají filmové adaptace

Klasika americké literatury Hrozny hněvu se dočká nového zpracování. Po úspěchu snímku Johna Forda se ujme tématu Hollywood podruhé. O právech nyní jedná Steven Spielberg, který by se měl chopit role producenta.

Jan Svěrák vyhrál několikaletý soudní spor s úložištěm share-rapid.cz, v němž šlo o stahování jeho filmu Kuky se vrací.

28. týden nabídne Pacific Rim

V příštím týdnu nabídneme svým čtenářům recenzi k filmu Pacific Rim a také recenzi k oceněnému snímku Revival. Krom toho vás budeme klasicky zásobit řádnou dávkou trailerů a novinek ze světa filmu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..