×
TOPZINE.cz

Filmový týdeník: 26. týdne začal filmový festival v Karlových Varech

John Travolta na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

V uplynulém týdnu přerušili školáci své studijní povinnosti na nejméně dva měsíce a jali se užívat si prázdnin. Filmový průmysl po světě ani v tuzemsku však žádnou dovolenou nechystá, čehož je důkazem i páteční zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Uplynulý týden nabídl ale i další zajímavosti.

John Travolta na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

48. mezinárodní festival Karlovy Vary

Kdo se chystá, nebo se nachází v dějišti nejslavnějšího kinematografického svátku ve střední Evropě, může využít našeho průvodce festivalem, který jsme pro vás připravili. Také jsme vytipovali několik snímků, jež stojí podle našeho skromného názoru za návštěvu.

Z dějiště festivalu vám také budeme pravidelně přinášet naše reporty, rozhovory a zajímavosti. Prvním z nich je shrnutí začátku festivalu, rozhovor s Johnem Travoltou a hodnocení prvních filmů v článku Odlřicha Mánerta.

Festival fantazie

Nezapočal jen festival v Karlových Varech, ale také festival v Chotěboři, s názvem Festival fantazie. Ten se specializuje na fantastiku a science fiction. I pro tento festival jsme vytipovali několik filmů, které byste si jako účastníci festivalu neměli nechat ujít.

Z našich předešlých článků se můžete například dozvědět, že se festivalu zúčastní Tony Amendola, známý jako Bra’tac z Hvězdné brány, a také se můžete dočíst osobní žebříček Tonyho nejoblíbenějších filmů a seriálů.

Muž z oceli a Světová Válka Z

Muž z oceli je znovuzrození nejsuperhrdinštějšího superhrdiny ze všech: Supermana. Toto zrození se odehrávalo v rukách a hlavách pánů Christophera Nolana (Temný rytíř povstal, Počátek), Davida S. Goyera (scenárista Temného rytíře) a Zacka Snydera (300: Bitva u Thermopyl, Strážci, Sucker Punch). Už sama tato skvadra napovídá, že film stojí za zhlédnutí. Pokud by vám to však nestačilo, přečtěte si několik dalších důvodů, proč tak učinit.

Muž z oceli má díky kasovnímu úspěchu již naplánované pokračování. Režisér Zack Snyder se již zmínil, že v druhém díle se pravděpodobně objeví Lex Luthor se svou genialitou, bohatstvím a antagonistickými plány. Také naznačil, kdo by jej mohl ztvárnit.

Světová válka Z je filmovou adaptací stejnojmenného románu. Pojednává o katastrofickém, i když již dobře známém scénáři, kdy je lidská rasa napadena agresivním virem, měnícím lidi v krvelačné zombie. Hlavní role se ujal Brad Pitt, a i u tohoto filmu jsme vám nabídli několik důvodů, proč se promítání filmu zúčastnit.

Nové trailery a klipy

Robert De Niro býval kdysi vlivným a schopným mafiánským bossem. Tyhle doby jsou však za ním a on se chce naplno věnovat rodině, kterou přestěhoval daleko od své pochmurné minulosti. Jak však v nové komedii The Family zjistí, minulost si nás vždy najde.

Velký Gatsby je zas moderní zpracování příběhu o tajemném boháči Gatsbym ve 20. letech 20. století. Filmového zpracování Fitzgeraldovy klasiky se ujal režisér Baz Luhrmann (Romeo a Julie, Moulin Rouge) a proměnil příběh v trikově opulentní podívanou. To, že vznikla značná část obsahu záběrů v postprodukci, je jasné nejednomu divákovi; nám se nyní dostalo možnosti podívat se, jak tento trikový obsah vznikal.

Pacific Rim je snímek již delší dobu avizovaný a představovaný a do rukou se nám nyní dostal nový trailer. Stejně proklamovaný je snímek Nymfomanka od kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera; ten nám nyní nabízí náhled do svého díla v prvním klipu z filmu.

Nymfomanka Larse von Triera. Zdroj: distributor filmu
Nymfomanka Larse von Triera. Zdroj: distributor filmu

Krátké zprávy: Jurský park 4, Avengers 2

Hra o trůny nyní prožívá svou pauzu před čtvrtou sérií. Fanoušci jsou však připraveni přijmout a zhltnout jakoukoli informaci k nové sérii, kterou jim tvůrci nabídnou. První taková informace se objevila.

Vzhledem k tomu, že se chystají noví Avengers, spřádají tvůrci Marvelu své plány a v nedávné době si sjednali schůzku s Vinem Dieselem. Znamená to, že bude novým Avengerem?

Hobit: Neočekávaná cesta patří mezi 15 nejvýdělečnějších filmů a hodlá si svou pozici ještě posílit. Peter Jackson prozradil, že společně s druhým dílem pracuje s kolegy na rozšířené verzi toho prvního.

V roce 2015 také ožije další legenda; tou je Jurský park. Chystá se jeho čtvrté pokračování a ačkoli informací zatím není mnoho, známe alespoň hrubou kostru příběhu.

Další informace se také objevily k filmové adaptaci celosvětového bestselleru 50 odstínů šedi. Producenti konečně našli pro snímek režisérku a zdá se, že projekt konečně zařadil druhý rychlostní stupeň. Dokonce se spekuluje, že do příběhu, který je označován jako porno pro dospělé, by mohl být do hlavní role obsazen upír Edward neboli Robert Pattinson.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..