×
TOPZINE.cz

Filmový týdeník: 24. týden patřil novému Hobitovi. Už jste viděli trailer?

Studenti středních škol mají za sebou maturity, někteří z nich přijímací zkoušky na vysoké školy a vysokoškoláci si zase užívají volna po zkouškách a státnicích. Pojďte se společně podívat na souhrn toho nejdůležitějšího filmové dění uplynulého týdne a nechte se inspirovat k návštěvě kina.

muz-z-oceli

Muž z oceli již příští týden

Do kin totiž míří příští týden dva filmy, které si pozornost jistě zaslouží. Prvním z nich je komiksový snímek Muž z oceli od režiséra Zacka Snydera (300: Bitva u Thermopyl, Strážci – Watchmen), který spřáhl síly s Christopherem Nolanem (režisér trilogie o Temném rytíři, Počátku, Mementa a dalších).

Společně se pustili do adaptace nejsuprovějšího komiksového hrdiny ze všech a položili tak základ pro universum postav z DC komiksů, které by mělo konkurovat tomu marvelovskému (Avengers).

Muže z oceli jsme zhlédli a nabídli vám pohled našich zkušených a filmů zběhlých recenzentů. Přečtěte si jejich názor na nový počin zmíněných tvůrců, které doplnil geniální skladatel Hans Zimmer.

Emma Watson jako divoká zlodějka

Druhým očekávaným snímkem je počin režisérky Sofie Coppoly s názvem Bling Ring: Jako VIPky. Jedná se o film podle skutečné události, kdy parta dospívajících kamarádů začala vykrádat domy, respektive spíše rezidence slavných osobností. Tento gang si vysloužil název Bling Ring a Emma Watson ztvárňuje jednu z postav. O Emmě jsme vám taky nabídli několik zajímavostí.

„Chci hrát role, v nichž se zcela změním, a myslím, že role Nicki je přesně taková. Pro tuhle roli jsem asi nejméně vhodná, protože Nicki je zosobněním všeho, co se mi příčí – je povrchní, materialistická, domýšlivá a amorální,“ říká o své postavě zlodějky Emma Watson. Více o filmu prozradí v našem video-rozhovoru, stejně tak jako režisérka Sofia Coppola.

Trailery: Hobit s drakem nebo 300: Vzestup říše

K nejnovějším trailerům se v uplynulém týdnu přidalo některých kousků. Nejzajímavějším z nich je pravděpodobně trailer k Hobitovi: Šmakově dračí poušti, který je vůbec první ukázkou tohoto druhého dílu, nové tolkienovské trilogie Petera Jacksona. Trailer vyvolal smíšené reakce diváků a u nich se zas pro změnu baví ansámbl v čele s Orlandem Bloomem.

Další ukázka je také pokračováním, a to úspěšného snímku 300: Bitva u Thermopyl od režiséra Zacka Snydera, jehož Muž z oceli navštíví příští týden naše kina. Pokračování s názvem 300: Vzestup říše Zack Snyder už sice nerežíroval, za to nám ale nabídne v roli vůdkyně perských vojsk Evu Green.

Posledním trailerem k filmu pohybujícím se v mezích sci-fi, fantasy a nereálna je antiutopický počin Elysium s Mattem Damonem v hlavní roli.

Trailery: Tři thrillery se známými tvářemi

Paranoia je název snímku, který se může chlubit hvězdnými jmény. Harrison Ford a Gary Oldman se staví proti sobě (a opakují si tak protipólní roli ze snímku Air Force One), a aby toho na ně nebylo příliš, berou si pod svá křídla mladičkého Liama Hemswortha.

Druhým trailerem k filmovému počinu, který skýtá porci napětí, je film Na hraně. Zde se do roli protagonisty dostává Justin Timberlake, pokerový hráč, kterého řádkou intrik přivede do úzkých Ben Affleck.

Poslední film pro chvilky s pravidelnou dávkou emocí by měl být počin s názvem The Getaway, který představuje příběh mládence, jehož žena byla unesena a on musí následovat tajemný hlas ve vysílačce i proti vůli úředních orgánů. Mládencem je Ethan Hawke a pomocnou ruku k dílu záchrany přiloží Selena Gomez.

LFŠ a 10 herců, kteří umírají ve filmech nejčastěji

Po zhlédnutí snímku Velký Gatsby jsme si řekli, že bychom mohli sestavit žebříček nejčastějších hereckých smrtí ve filmu. Kupodivu se nám do seznamu nevešel Leonardo DiCaprio a k našemu údivu Sean Bean neskončil na prvním místě (prozatím).

V uplynulé týdnu jsme se také zúčastnili tiskové konference k Letní filmové škole v Uherském Hradišti a vypsali pro vás souhrn toho, na co se můžete na festivalu těšit; a není toho málo.

Snímek Zkažená mládež. Zdroj: Distributor filmu
Snímek Zkažená mládež. Zdroj: Distributor filmu

25. týden bude patřit Emmě Watson

V následujícím týdnu se pro vás zaměříme na nadcházející snímek Bling Ring: Jako VIPky, v němž účinkuje mladičká Emma Watson, dopřejeme vám několik důvodů, proč byste si neměli nechat ujít snímek Muž z oceli, a pochopitelně vám budeme dávkovat pravidelné informace ze světa filmů a seriálů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..