Filmový týdeník: 23.týden. Na plátnech se objeví Malý princ i Warcraft

Další týden je za námi a na nás je, abychom shrnuli události, které nám připravilo universum filmového průmyslu tuzemského i zahraničního. Krom novinek ohledně připravované adaptace Warcraftu se dozvíme i něco o plánech na zfilmování legendární knihy Malý princ. Jenže to není zdaleka vše.

Koláž: Petr Bělecký, Topzine.cz. Zdroj: Blizzard Entertainment, http://apulanta.deviantart.com
Koláž: Petr Bělecký, Topzine.cz. Zdroj: Blizzard Entertainment, http://apulanta.deviantart.com

Muž z oceli jako reklama a fenomén

Od premiéry (snad) majstrštiku tria Nolan, Snyder, Zimmer s názvem „Muž z oceli“ nás dělí jen několik dní a světlo světa spatřil finální trailer nabízející nové záběry, které fungují jako báječné lákadlo.

Během týdne se k nám také donesla informace, že tento spektákl dosáhl 225 milionů dolarů ve svém rozpočtu. Zajímavější však je, že dvě třetiny tohoto rozpočtu se již producentům vrátily, a to díky reklamě, kterou Muž z oceli umožnil.

J. J. Abrams, současný exekutor dvou slavných ság z universa Star Wars a Star Treku, plánoval v minulých letech chopit se příběhu o Supermanovi. Z plánu sice sešlo, ale po přípravách zůstaly zajímavé koncepty.

Režisér Muže z oceli Zack Snyder upozornil při spekulacích o vzniku adaptace Justice League (Liga spravedlivých) na malý Easter egg, který se objeví ve snímku Muž z oceli, a přiblížil tak, jakou budoucnost bude tým superhrdinů mít.

RECENZE: Jen Bůh odpouští Podfukářům (a Shyamalanovi)

Snímek Jen Bůh odpouští je od tohoto týdne v kinech, a zda stojí za návštěvu, se dozvíte v naší recenzi. Druhým filmem, který jsme pro vás zhodnotili, je počin Podfukáři, který se v kinech objeví příští týden.

Příští týden nás také čeká sci-fi snímek Po zániku Země, a tak jsme shrnuli dosavadní tvorbu jeho režiséra M. Nighta Shyamalana. Zručný budovatel dějových zvratů má na svém kontě takové skvosty jako Vesnice, Šestý smysl, Znamení nebo Vyvolený. Jeho poslední filmy však nabírají sestupnou tendenci a bude zajímavé sledovat, jak si povede post-apokalyptický počin Po zániku Země.

TRAILERY: Insidious 2 a Revival

Podívat se můžete na trailer k filmu Prisoners, kde se v hlavních rolích představí Jake Gylenhaall a Hugh Jackman. Ochuzeni nebyli ani fanoušci hororů, protože blížící se počin Insidious 2 předhodil svůj trailer také. Poslední ochutnávka je z talířů tuzemských,  jedná se o snímek Revival režisérky Alice Nellis.

KRÁTKÉ ZPRÁVY: Warcraft na plátně

Na apríla vytvořila naše redakce článek, v kterém jsme mystifikovali informací, že na plátna míří adaptace oblíbené novely Malý princ. Přišlo nám to vcelku jako dobrý vtip. Jako špatný vtip však vypadá zpráva, která unikla ze zákulisí před-produkčních příprav v hollywoodských studiích. Filmová adaptace Malého prince by měla skutečně vzniknout. Obsazen již byl James Franco.

Krom Malého prince by se měla na plátnech objevit i adaptace nyní už legendární počítačové hry Warcraft a jejího univerza. Ačkoli se o této realizaci mluví dlouho, nyní bylo stanoveno definitivní datum počátku natáčení. Zdá se, že sen mnoha fanoušků nabývá o něco reálnější podoby.

Víte, že se mohl slavný Al Pacino objevit v sáze Star Wars? V době, kdy se legendární aktér těšil slávě ze snímku Kmotr, nabídl George Lucas Al Pacinovi roli Hana Sola. Herec však roli odmítl, neboť scénáři nerozuměl.

Populární televizní seriál Hra o trůny překvapil ve svém posledním odvysílaném díle všechny fanoušky a diváky (knih neznalých). Jak se na dramatický vývoj postav dívají sami představitelé, se můžete dočíst v našem resumé.

24. týden nabídne recenzi Muže z oceli

O snímku Zacka Snydera Muž z oceli toho bylo řečeno již více než dost, a tak nezbývá než jen čekat na jeho přílet do kin. Příští týden vám nabídneme článek s informacemi, které byste měli vědět, než na Supermana vyrazíte do kina. O víkendu vám nabídneme i plnohodnotnou recenzi.

Filmový týdeník: 23.týden. Na plátnech se objeví Malý princ i Warcraft
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*