Filmový týdeník: 22. týden nabídl Zlínský filmový festival 2013

Propršený týden se blíží svému konci. Filmové dění se však nerozpustilo a ani neuplavalo, a tak je na nás, abychom přinesli souhrn toho nejdůležitějšího z minulého týdne.

FOTO: MFF Zlín - Logo

Zlínský filmový festival

Ani ubrečené počasí nezabránilo tisícům návštěvníků zúčastnit se bohatého programu, jenž nabídl Zlínský filmový festival. Poslední den festivalu byly rozdány ceny. Jak se festival vyvedl a co nejlepšího filmovým nadšencům nabídl, se můžete dočíst v našem resumé.

Hollywoodská studia stahují filmy

Po informaci, že Vatikán je hojným stahovatelem internetového obsahu, kterým je ve většině případů porno, přinesl server TorrentFreak minulý týden zprávu, že ilegální stahování se týká i filmových studií, jež jsou zarputilým bojovníkem právě proti šíření autorsky chráněných děl na internetu.

James McAvoy v Transu

Nový snímek Dannyho Boylea by se dal považovat za jeho verzi Nolanova Počátku. Jak se Jamesi McAvoyovi v Transu daří, se můžete dočíst v naší recenzi.

Projekce pro nezadané

Před několika dny jsme se dozvěděli, že Magistrát hlavního města Prahy plánuje do pražského metra instalovat vozy pro nezadané. Nyní přišli pražští podnikatelé s nápadem uspořádat pro nezadané duše kino-projekce. To je přece jen trochu romantičtější nápad.

Filmový festival v Cannes

V rámci představování snímku The Bling Ring jsme vám přinesli fotografie Emmy Watson a zbytku ansámblu zmiňovaného filmu režisérky Sofie Coppolly.  Václav Marhoul zas na festivalu v Cannes uspěl se svým scénářem, a ačkoli si neodnesl cenu, bylo mu určeno zvláštní uznání poroty.

Želvy Ninja na plátnech

Hollywood se pokouší oživit další legendu našich dětských let a na plátno se pokouší dostat ve filmové podobě Želvy Ninji. Natáčení probíhá v těchto měsících a ve filmu se mimo jiné objeví například Megan Fox. Probíhá i další natáčení filmu, kterým je pokračování Amazing Spidermana. Na unikátních fotkách z natáčení uvidíte, jakého systému herec Paul Giamatti používá k tomu, aby se mohl v postprodukci změnit v obávaného Rhina.

Snímek Vejška, který je volným pokračováním úspěšného filmu Gympl, je naopak dotočen a nyní probíhají postprodukční práce.

Jiri Madl Vejska low

Třetí pokračování série Expendables přidává do řad svého ansámblu ženský prvek. Obsazena byla Milla Jovovich.

Podobně neseriózní a parodující je film Machete, jehož pokračování s podtitulem Kills (v překladu distributora Zabíjí) se představilo v prvním traileru, v němž můžeme vidět herce jako Mel Gibson, Charlie Sheen nebo Lady Gagu.

Filmový týdeník: 22. týden nabídl Zlínský filmový festival 2013
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*