Filmový týdeník: 21. týden řídil Star Trek. Přijďte zdarma na projekci

Oko bere aneb 21. týden je za námi a pomalu se blížíme ke konci první poloviny roku. Tento kalendářní středobod znamená, že se blíží léto a s ním tradiční dávka blockbusterů. Některé dokončují své kampaně a zahrnují nás trailery a dalšími vábničkami, zatímco jiné se již  představily novinářům i divákům. Jeden takový film vám nabízí i Fanzine.cz. 

Star Trek: Do temnoty

Star Trek: Do temnoty

Star Trek: Do temnoty je druhým snímkem z universa Star Trek, kterého se chopil magnet na kasovní trháky režisér J. J. Abrams. Druhý díl je jedním z nejočekávanějších filmů léta, a tak ani naše redakce nemohla chybět na novinářské projekci. Z té jsme vám poskytli první dojmy našich redaktorů a poté i plnohodnotnou recenzi.

Protože máme dojem, že Star Trek: Do temnoty bude hit léta, podařilo se nám zajistit soukromou projekci pro naše fanoušky. Projekce je zadarmo, ale počet účastníků je limitován, takže neváhejte.

Big Lebowski a Projekt 100

Díky seriálu Projekt 100, který je realizován pod záštitou Asociace českých filmových klubů, se vrací do kin Dude neboli Big Lebowski. Přečtete si o něm něco málo zajímavostí.

Recenze: Pařba na třetí, Rychle a zběsile 6

Ti, kteří rádi v kině vypnou mozkové závity a rádi se u filmu baví s několika hrstmi popcornu, potěší skutečnost, že do kinosálů nyní přicházejí hned dva snímky, které přesně tento typ zábavy poskytují.

Oba filmy jsme navštívili a zrecenzovali. Prvním je snímek Rychle a zběsile 6, jak název napovídá, šestý díl série plné hlášek, rychlých aut a odhalených dívek. Druhým filmem je Pařba na třetí, závěr trilogie o partičce kamarádů, která ráda pije a méně ráda s kocovinou dohledává důsledky svého pití.

Trailery: Emma Watson a zombíci

Jak bylo řečeno výše, některé marketingové a mediální kampaně finišují a distributoři nám nabízejí pořádnou várku trailerů. Mezi nejzajímavější patří ukázka z filmu Apokalypsa v Hollywoodu, kde herecké hvězdy (jako James Franco, Emma Watson, Rihanna a Jason Segel) hrají samy sebe při vypuknutí konce světa.

Lásky čas je snímek s Rachel McAdams, která si opět najde chlapíka, který umí cestovat v čase. August: Osage Country je komorní drama popisující rodinnou krizi. Setkáme se s takovými velikány jako Julia Roberts, Meryl Streep a Ewan McGregor.

Osamělý jezdec vypráví o mstiteli, kterého doprovází indián s ptákem na hlavě a tváří Johnnyho Deppa. Muže z oceli pak není třeba dlouze představovat, neboť na Supermana v podání Zacka Snydera a Christophera Nolana se těšíme všichni.

Avengers 2, X-meni a 4D kino

Jeremy Renner se vyjádřil poněkud nechvalně o roli Hawkeye v marvelovských Avengers a zdá se, že si v dalším pokračování nezahraje. V nových Avengers by se však, na rozdíl od Hawkeye, mohly objevit postavy Quicksilver a Scarlet Witch. Jejich účast v nových X-menech je potvrzena z úst Bryana Singera.

Jedno zajímavé pokračování se chystá také pro nezávislý film Iron Sky, k němuž tvůrci nyní shánějí finance. Zapojit se můžete i vy. Do kin také zamíří šílená komedie Stážisti s Owenem Wilsonem a Vincem Vaughnem.

V Praze bylo otevřeno první 4D kino v České republice. Čtvrtý rozměr bude zaměstnávat váš čich a hmat a vy si tak vychutnáte ty největší filmové trháky zas o něco víc. Kino jsme navštívili a takové promítání není rozhodně zkušenost k zahození.

Star Wars: Rebels se Starkillerem

Co se týče seriálů, tak Disney přineslo informaci, že fanouškům Star Wars zkrátí čekání na nový film animovaným seriálem s názvem Star Wars: Rebels, který bude pojednávat o mezitím neprozkoumaném údobí mezí třetím a čtvrtým filmem, ergo o formování rebelské aliance. Chybět by neměl ani Starkiller z herní série.

Pokud jste byli fanoušky série Hrdinové (kdo v té době nebyl), možná vás potěší zpráva, že se uvažuje o jejím znovuobnovení.

Emilia Clarke z Hry o trůny není hrdá na to, že více vystavuje nahé tělo, než hraje. Henry Cavill, představitel Muže z oceli by si rád zahrál ve filmu s Batmanem a to nejlépe pod dvojtaktovkou Zacka Snydere, Christophera Nolana.

Filmový týdeník: 21. týden řídil Star Trek. Přijďte zdarma na projekci
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*