Filmový týdeník: 20. týden představil Pacific Rim a nový film Riddick

Jubilejní 20. týden završí dnešní neděle. Pro ty, kteří během týdne nestíhají bedlivě sledovat četné dění ve světě filmů, seriálů a fantazie, přinášíme informace o tom, co by vám za minulý týden nemělo uniknout.

FOTO: Velký Gatsby
Snímek nabídne kromě hvězdného obsazení i neotřelý soundtrack. Zdroj: Warner Bros.

Velký Gatsby

Do kin tento týden vstoupila filmová adaptace slavného románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Jak si opulentní spektákl v podání režiséra Moulin Rouge vedl, se dozvíte z naší recenze. Nebudete-li mít dost, nabízíme i několik zajímavostí.

Diváci poznali matku

Televizní seriál Jak jsem poznal vaši matku (How I met your mother), vysílání v zámoří od roku 2005, odhalil konečně motiv, který provázel všechny epizody. V posledním díle 8. série se tváří v tvář divákovi objevuje budoucí žena Teda Mosbyho, architekta. Pokud také čtete knihy od konce a nebaví vás čekat na překvapení, podívejte se, jak matka vypadá.

Jak jsem poznal vaši matku

Kromě seriálové matky se k divákům dostane další ikonická dáma. Tou je Marilyn Monroe, jejíž tři slavné filmy byly převedeny do digitální podoby, a tak zas po několika desetiletích budou mít diváci možnost vidět divu Marilyn na stříbrných plátnech.

U stříbrných pláten také ještě chvíli zůstaneme, neboť Praha brzy nabídne 4D projekce. Takové projekce využívají speciálních sedaček a doplňků a krom zraku a sluchu, jako u obyčejných projekcí, zaměstnají tyto speciality i váš čich a hmat.

Jack Sparrow zpěvákem

V Hollywoodu se rodí další adaptace muzikálu, tentokrát v našich končinách neznámém, s názvem Into the woods. Příběh spojuje všechny možné pohádky do jednoho příběhu a slibuje nezapomenutelný zážitek. Obsazeni zatím byli Johnny Depp, Chris Pine, Meryl Streep a Jake Gyllenhaal.

Po úspěchu Avengers a dalších marvelovských filmů přichází seriál s názvem S.H.I.E.L.D. pojednávající o skupině agentů, chránících obyčejné lidi před těmi neobyčejnými.

Trailery: Pacific Rim a Riddick

Před několika týdny jsme informovali, že kultovní postava Riddicka se dočká dalšího filmu, tentokrát s prozaickým názvem Riddick. Podívat se můžete na první trailer.

Riddick-2013

Letní blockbuster od hračičky Guillerma del Tora se blíží, a tak nám režisér společně s distributorem přináší finální trailer ke snímku Pacific Rim – a že stojí za zhlédnutí.

Krom trailerů ke sci-fi snímkům nám distributoři také nabídli jeden k dramatu, zakládajícímu se na skutečné události. The Butler je film o černošském komorníkovi v Bílém domě. Film má hvězdné obsazení, které se jistě svědomitě chopí silného příběhu. Posuďte sami v traileru.

Filmový týdeník: 20. týden představil Pacific Rim a nový film Riddick
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*