Filmový týdeník: 18. týden patřil sexy čarodějkám a filmu Hluboko

Čas od času Hollywood nasazuje svým netolerantním humorem laťku nepřístojností, a když se tak stane, dovolujeme si s ním držet tempo a laťku přeskočit. To jsme učinili i v uplynulém týdnu a přinesli vám trochu erotiky, trochu nechutností a pochopitelně i trochu filmu.

Koláž: Jakub Vondrák, TOPZINE.cz
Koláž: Jakub Vondrák, TOPZINE.cz

Krásné čarodějky a sexuální pomůcky

Na začátku týdne jsme všichni vyrazili k táborovým ohňům, abychom chytli ohyzdné čarodějnice za pačesy a nechali je se smažit v plamenech pekelných. Jenže, abyste omylem neupálili ty špatné, připravili jsme pro vás soupis těch nejvíce sexy čarodějek. Těch by bylo na hranici škoda. Schválně, narazili jste u ohně na nějakou?

Den na to následoval lásky čas neboli 1. máj. K té lásce patří i troška toho sexu, a tak jsme se nechali inspirovat k článku s nejbizarnějšími předměty, se kterými lidé ve filmu souložili. Není nad starou dobrou flétnu, co říkáte?

A když už jsme byli u tě otrlých témat, završili jsme náš triptych článkem s nejlepšími záchodovými scénami. Pochopitelně nechybí takové skvosty jako Pulp Fiction nebo Trainspotting.

Jak bude vypadat snímek Elysium?

Minulý týden také patřil spoustě obrazů a plakátů, kterých se nám dostalo od distributorů filmů jako Elysium, Muž z oceli, Star Trek a také Wolverine. Rozhýbané obrázky, nabité hudbou, akcí pěknými auty (rozuměj trailer) nám zase připravili tvůrci snímku Rychle a zběsile 6. Všechny obrázky stojí za to; jak ty statické, tak ty pohyblivé.

Islandský režisér o filmu Hluboko

Posledními počiny minulého týdne jsou dva rozhovory a jedna recenze. Prvním je rozhovor s Laurencem Fishburnem, známým jako Morpheus z trilogie Matrix, který nyní působí jako vyšetřovatel zákeřných vražd v seriálu Hannibal.

“Proč je postava Hannibala tak populární? No – chtěli jste někdy někoho zabít? Tak myslím, že právě proto. Myslím, že všichni to máme ve svých srdcích. Je to jen fantazie, která se do této postavy Hannibala promítá. Nejen že to udělá, ale udělá to ve velkém stylu,” tak praví slova hlavního nepřítele Hannibala ve stejnojmenném seriálu, jehož ztvárnil Laurence Fishburne. Již dříve jsme přinesli rozhovor i s jeho hereckým parťákem Hughem Dancym.

Druhý rozhovor má na svědomí Baltasar Kormákur, islandský režisér, který v Praze uvede svůj poslední film Hluboko, pojednávající o katastrofě na moři. Živel pohltí jednu z lodí a jediný přeživší se pomocí vůle a odhodlání dostane na vzdálenou pevninu.

“V dávných dobách žili v mé zemi hrdinové a básníci – hrdinové konali hrdinské skutky a básníci o nich psali básně. A skutky hrdinů žijí v jejich básních dál. Ten příběh má svého hrdinu a já jsem básník, to je můj úkol. A ve smyslu této tradice jsem vytvořil báseň o hrdinovi,” shrnuje své dílo režisér. Jak se mu film podařil, se můžete také dočíst v naší recenzi.

Filmový týdeník: 18. týden patřil sexy čarodějkám a filmu Hluboko
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*