Filmový týdeník: 17. týden obohatila 3D erotika a třetí Iron Man

Poslední dubnový týden byl ve znamení komiksové adaptace postavy hrdinného Tony Starka, známého jako Iron Man. Třetí díl se pomalu blíží do kin a od nás se dočkáte povzbudivé recenze. Krom ní naleznete níže souhrn filmových novinek a trailerů za poslední týden.

FOTO: Robert Downey Iron Man 3

Iron Man 3: Nejlepší díl série

Příběh o miliardáři Tony Starkovi, jenž je géniem, který občas jen tak mimochodem zachrání svět, se nyní dočkal třetího samostatného dílu a my jsme si hned po novinářské projekci pro vás připravili první dojmy. Po nich pochopitelně přišla plnohodnotná recenze.

Trailery: Emma Watson a Thor

Do kin se pomalu blíží potencionální letní hit, kterým by měl být Star Trek: Do temnoty. Tvůrci pro nás zveřejnili první klip přímo z filmu, kde se Spock hodlá obětovat pro dobro zbylé posádky lodi Enterprise.

Trailery si pro nás připravili tvůrci a distributoři komiksové adaptace Thor: Temný svět a filmu s Emmou Watson v jedné z hlavních rolí s názvem The Bling Ring.

Recenze: Zlomené město a Hluboko

Tento týden jsme si pro vás, kromě výše zmiňovaného Iron Mana, připravili recenzi filmu Zlomené město, příběhu o korupci a touze po moci v podání Russella Crowa a Marka Wahlberga. Vedle ní si také můžete přečíst recenzi na film Baltasara Kormákura s názvem Hluboko.

Rozhovor: Hugh Dancy o seriálu Hannibal

Hugh Dancy, kterého můžeme znát například z dramatu s názvem Adam, se ujal role v novém seriálu Hannibal. Jeho postava, William Graham, je pravá ruka vyšetřovatelů FBI, muž s nadměrně vyvinutým smyslem pro empatii. To mu umožňuje pochopit brutální zločiny a vcítit se do kůže zločinců.

FOTO: Hugh Dancy a Mads Mikkelsen
Hugh Dancy a Mads Mikkelsen. Zdroj: NBC Universal Media, LLC / Courtesy Sony Pictures Television

Takový způsob vyšetřování je však velice vyčerpávající a útočí na Grahamovu psychiku, proto je mu jako lékařská pomoc přidělen doktor; doktor, jehož jméno zní Hannibal Lecter.

„Myslím, že nás vždycky přitahovala myšlenka o cizinci ve tmě. Myšlenka na to, že někdo jedná bez svědomí a že nějaká osoba může být sofistikovaná a zároveň mít plán, který je neskutečně násilný,“ říká o svém protihráči Hannibalovi Hugh Dancy. Více o seriálu a postavě Williama Grahama se můžete dočíst v rozhovoru.

Krátké zprávy: 3D erotika a Kormákur v Praze

Známý časopis Playboy vyzpovídal režiséra J. J. Abramse, který přiživil spekulace, že kromě sedmého dílu Star Wars se ujme i dalšího dílu Star Treku.

Režisér Baltasar Kormákur, přijede svůj film Hluboko (viz výše) osobně uvést do Prahy (více v článku). V Praze se také bude konat 3D festival, který mimo jiné nabídne 3D erotiku. A pokud se těšíte na snímek Rychle a zběsile 6, podívejte se na vozítka (rozuměj auta), která se ve filmu objeví a zkuste si tipnout, která z nich bez úhony přežijí celkovou stopáž filmu.

3D erotika
3D filmový festival představí první tuzemský erotický 3D film, pod taktovkou F. A. Brabce. Zdroj: 3DFF

Nové filmy: Nolan a upíři

V zámoří, v Továrně na sny (Hollywoodu), se připravují dva velmi podobné filmy, a tak jsme si dovolili je trochu přiblížit, abyste byli v obraze.

Prvním filmem je film Interstellar, kterého se ujal Christopher Nolan. Bude se jednat o příběh prolínající několik časoprostorových rovin, přibudou černé díry a podobně složité vyprávěcí elementy a tak se můžeme opět těšit na děj s neočekávanými zvraty a také samozřejmě s perfektním hereckým obsazením. Za všechny herce můžeme například jmenovat Anne Hathaway.

Druhý film nese název Transcendence. Jeho režisérem je Nolanův dlouholetý kolega z filmového placu, jeho dvorní kameraman Willy Pfister. Bude se jednat také o sci-fi, tentokrát se však bude děj točit okolo počítačů, které jsou schopny pohltit a ovládnout lidskou mysl. Pfister si vzal na pomoc některé z Nolanových osvědčených herců, jako je Morgan Freeman nebo Cillian Murphy; další hvězdou bude nepochybně Johnny Depp.

Vedle těchto dvou podobných snímků jsme představili i film Byzantium. Další upírský příběh, kterého se však ujal režisér snímku Interview s upírem. Možná se tedy místo příběhu o lásce navěky dočkáme překvapení.

18. týden přinese čarodějnice a islandského režiséra

Příští týden se můžete rozhodně těšit na několik tematických článků, které pro vás připravujeme k nadcházejícímu Dni lásky a také k divokým Čarodějnicím.

Kromě toho se těšte na rozhovor s Baltasarem Kormákurem a vlnu novinek, které si pro nás nadšence, filmový svět připraví.

Filmový týdeník: 17. týden obohatila 3D erotika a třetí Iron Man
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*