Filmový týdeník: 16. týden byl v režii Nevědomí. Tom Cruise překvapil

Počasí dává znát, že se pomalu, ale jistě blíží léto. To pro filmové fanoušky znamená jediné – blíží se i letní filmové hity jako Star Trek, Muž z Oceli a Elysium. Posledně jmenovaný antiutopický snímek bude na dálku soupeřit s filmem Nevědomí, jenž minulý týden doslova vtrhl do kin.

FOTO: Tom Cruise ve filmu Nevedomi

Nevědomí vědomě uchvacuje diváky

Do kin vstoupil snímek Nevědomí s Tomem Cruisem a Morganem Freemanem. Režisér Joseph Kosinski, který má na svědomí snímek Tron: Legacy se nyní pustil do post-apokalyptického tématu a je třeba říci, že snímek se mu podařil nad veškerá očekávání.

Jaké kvality snímek má, se můžete dočíst v naší recenzi. Pro fanoušky jsme si zas připravili několik doplňujících zajímavostí, jejichž znalost jistě potěší, stejně jako vybrané hlášky z filmu.

Pád Bílého domu

Spojené státy americké se stále ocitají pod útoky, jak dokazují nedávné bostonské atentáty. Možná i proto jsou stále populární filmy o katastrofických útocích, jež končí hrdinnou záchranou osob nejdůležitějších, nejlépe prezidenta a potažmo celého světa.

Pád Bílého domu však překvapuje svou řemeslnou a i celkovou kvalitou. Jak snímek dopadl v našich očích, se můžete dočíst v recenzi. Pokud vám recenze nestačí jako úspěšné lákadlo, podívejte se na dvě ukázky z filmu, které představují hlavní postavu v podání Gerarda Butlera.

Trailery: Alkohol, pohlavní choroby a Shakespeare

Jak bylo zmíněno v úvodu, několik filmových hitů si na nás brousí zuby. Podívejte se na nový trailer k  filmu Star Trek: Do temnoty, který odhaluje více z děje. Stejně tak odhaluje nové záběry trailer k filmu Muž z oceli.

Prvního traileru se dočkal i snímek, s oscarovou herečkou Jennifer Lawrence, Hunger Games: Cathing fire. Johnny Depp nám představuje své indiánské kořeny v traileru k filmu Osamělý jezdec a trailer k filmu Romeo a Julie nám nabízí nový pohled na shakespearovskou klasiku.

James McAvoy nám zas se svojí břišní tasemnicí nabízí v traileru pohled na film Filth, Bradley Cooper zas visí z římsy mrakodrapu v traileru k Pařbě na třetí, závěrečnému dílu trilogie.

A pokud máte v oblibě Nolanův film Dokonalý trik, nenechte si ujít trailer k filmu Now you see me, který zpracovává podobné téma s Nolanovými oblíbenými herci Morganem Freemanem a Michaelem Cainem.

Krátké zprávy: Lubomír Lipský slaví jubileum

Lubomír Lipský, legenda české filmové i divadelní scény, oslavil 19. dubna kulaté 90. narozeniny. K této příležitosti jsme si připravili krátký profil shrnující mistrův bohatý život.

V Krnově také proběhl festival filmů promítaných na 70mm pásech. Mezi jinými také původní verze Star Wars a na besedu se dostavil producent filmu Rick McCallum. Na celkové dojmy z festivalu se podívejte v našem článku.

Pokud se těšíte na film Muž z oceli, mohla by vás zajímat informace, že Clark Kent tentokrát nebude ohrožen mimozemským kamenem kryptonitem. Proč tomu tak je, se dozvíte v článku.

Fanoušky Terryho Pratchetta zase bude zajímat zpráva, že se v České republice bude natáčet adaptace jedné z jeho povídek. Realizace se ujme student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, který dostal svolení od samotného autora.

17. týden s Russellem Crowem a Hughem Dancym

V příštím týdnu se můžete těšit na recenzi filmu Hluboko a snímku Zlomené město s Russellem Crowem a Markem Wahlbergem.

Přichystán je pro vás také rozhovor s Hughem Dancym, účinkujícím v roli psychologa v novém seriálu Hannibal, který spustila stanice AXN.

Filmový týdeník: 16. týden byl v režii Nevědomí. Tom Cruise překvapil
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*