Filmový týdeník: 14. týden začal Aprílem. Nechali jste se nachytat?

Uplynulý týden byl specifický mimo jiné svým aprílovým začátkem. Po něm následoval klasický koloběh života filmového světa a s ním i příval novinek a zajímavostí. Tak co, byli jste obětí aprílu?

FOTO: Harry Potter 7
Pojď k nám. My apríl neznáme. Zdroj: Warner Bros.

1. duben je vtípků čas

Vzhledem k tomu, že jsme pro každou legraci, nemohli jsme při aprílovém mystifikování zůstat stranou. Z našich článků jste se mohli dozvědět, že stahování filmů bude legální, protože zákonodárci schválili legislativu platnou a účinnou od příštího roku. Bohužel k ničemu takovému nedošlo.

Stejně tak se nekoná pokračování Harryho Pottera, které si přálo snad ještě více lidí než legální stahování z internetu. Ani Steven Spielberg se neuvolí k natočení adaptace oblíbené knížky Malého prince, tedy zatím. I když všechny tyto filmy bychom zřejmě rádi viděli, je jeden aprílový žert, u něhož naše srdce hřeje, že zůstal jen v našich pokřivených fantaziích.

Film o Václavu Klausovi, o kterém jsme informovali, byl naštěstí opravdu jen mystifikací a my pevně doufáme, že pan ex-prezident nebude chtít nějaký stejně egoistický film natočit. Ale co my víme, vždyť je to Václav Klaus…

Nerada ruším, ale je tu Lesní duch?

Minulý týden jsme našim čtenářům zprostředkovali hned tři recenze. První z nich je recenze filmu Lesní duch, který je remakem veleslavného, dvacet let starého hororu. Na tento remake bedlivě dohlíželi tvůrci původního snímku, a tak je rozhodně na co se těšit.

Druhá recenze se týká snímku Jack a Obři. Hollywoodské pohádky od režiséra Bryana Singera, jenž má na svědomí například X-meny nebo klasiku Obvyklí podezřelí. K filmu jsme pro vás připravili i 5 zajímavostí, které zaručeně pobaví.

Posledním filmem, jehož recenzi si můžete přečíst, je severská absurdní komedie Nerada ruším, která vás zavede do panoptika divadelního šílenství. Víte, kdo je otec?

Pád Bílého domu a konspirační teorie

Do kin brzy vstoupí film s Gerardem Butlerem, jenž bude muset zachránit prezidenta Spojených států amerických po útoku na Bílý dům. K této příležitosti jsme vám nabídli trailer.

Máte-li rádi konspirační teorie, jste-li fanoušky Star Wars a máte-li nekritický smysl pro humor, je další video-příspěvek přesně pro vás. Fanoušci zmiňované ságy natočili krátkou reportáž, která se z pohledu imperiálního žurnalisty zamýšlí nad zkázou Hvězdy Smrti.

Jak je možné, že chlapec z farmy byl schopen zničit nejdůmyslnější a nezničitelnou zbraň vesmíru? A je náhoda, že jediným přeživším je chlapcův otec, druhý muž ve velení Galaktického Impéria?

G. I. Joe stále nemá dost

V kinech nyní již po druhé řádí mezinárodní speciální vojenská jednotka G. I. Joe, a jelikož jsou producenti spokojeni s výnosy této série, rozhodli se i pro třetí díl. Pokud jste film navštívili, můžete si připomenout některé hlášky z filmu (a to i v případě, že se vám nelíbil).

Kryštof Hádek bez doteku a Lord Hoven

Jak jsme slíbili, tak jsme učinili, a připravili jsme si pro čtenáře rozhovor s Kryštofem Hádkem ku příležitosti filmu Bez doteku, jenž se právě promítá v kinech.

Také jsme představili potencionální plakát k filmu o Lordu Hoven, nabídli pohled na před-produkční koncepty filmu Captain America a přinesli zprávu, že Hollywood se hodlá ujmout jedné lidské tragédie, a jak má ve zvyku, přetavit ji ve snímek, trhající návštěvnosti. Řeč je o osudu Oscara Pistoria, jehož by měl ztvárnit Ryan Gosling.

15. týden přinese Pád Bílého domu a Posledního z Aporveru

Příští týden se můžete těšit na recenze snímku Práskač s Dwayne „The Rock“ Johnsonem, recenzi filmu Pád Bílého domu s Gerardem Butlerem a Aaronem Eckhartem.

Krom recenzí se také můžete těšit na rozhovor s herečkou Susan May Pratt, která se objeví v připravovaném snímku Poslední z Aporveru, jenž má být prvním českým fantasy filmem.

Filmový týdeník: 14. týden začal Aprílem. Nechali jste se nachytat?
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*