×
TOPZINE.cz

Filmový týdeník: 13. týden si uzurpovali G. I. Joe a Wolverine

FOTO: G. I. Joe

Další týden uplynul jako voda a i v mrazivém předjaří jsme se vás snažili zásobovat novinkami a zajímavostmi ze světa filmu. Pro ty z vás, kteří v rušném pracovním shonu nezastihli všechny, přinášíme nyní přehled těch nejdůležitějších.

Generál Colton spolu se svou jednotkou připraven k Odvetě. Zdroj: CinemArt

Speciální jednotka v kinech

G. I. Joe je speciální a mezinárodní jednotka vojáků, která potlačuje zlo tam, kde na něj běžné síly nestačí.  Druhý díl s podtitulem Odveta uvádí diváka v moment, kdy je téměř celá jednotka na pokyn prezidenta USA zničena a několik přeživších v čele s Dwaynem Johnsonem a Bruce Willisem se snaží vzít spravedlivost do svých rukou. Ve filmu samozřejmě nechybí mistři bojových umění, divoké akční scény ani dvojice ztepilých agentek.

Pokud jste fanoušky žánru a rádi se brouzdáte internetem pro nějakou tu zajímavost, vycházíme vám v tomto ohledu vstříc.

Wolverine s Riddickem se přestali skrývat

Pomalu se začala rozbíhat i mediální kampaň ke snímku Wolverine, jehož opět ztvární Hugh Jackman. Kromě několika fotografií jsme se také dočkali dvou plakátů, ale co je důležitější, konečně jsme se dočkali traileru.

Svým trailerem nás potěšil i snímek World War Z s Bradem Pittem. Také Iron Man 3 uvolnil další ze svých krátkých teaserů (možná, že jestli producenti vydají ještě nějaký teaser nebo trailer, budeme znát všechny záběry z filmu ještě před tím, než vstoupíme do kinosálu) a také se nám představil Vin Diesel jako Riddick v traileru k připravovanému sequelu stejného jména.

Ztroskotanci, ti nejlepší z nejlepších

Zdá se, že zima nás už nikdy neopustí (možná, že počasí jen zvěstuje čísi příchod), a tak jsme si v teple svých domovů, metrovými závějemi odříznutí od zbytku světa, představovali, jaké by to bylo být takto odříznut navěky. Tak, jak byl odříznut Robinson Crusoe nebo jeho filmový ekvivalent Tom Hanks. A přemýšleli jsme, s jakou filmovou postavou bychom tak chtěli být odříznuti nejraději. Naše favority odhalíte v článku.

Z Hostitele do Místnosti sebevrahů

V uplynulém týdnu jsme pro vás připravili dvě recenze. První se týká pozoruhodného snímku Místnost sebevrahů od našich polských sousedů. Druhým recenzovaným snímkem je adaptace románu od autorky ságy Twilight s názvem Hostitel.

Krom recenzí jsme pro vás sestavili i výběr těch nejzajímavějších chyb ze snímku Pretty Women, který se o víkendu objevil na televizních obrazovkách. Ač se jedná o snímek slavný a známý široko daleko, kontinuita a pečlivost na pořadu dne rozhodně nebyla.

Pro fanoušky hororů jsme vypíchli ty nejlepší hlášky z hororu Mama. Že v hororu se hlášky neobjevují? Však se podívejte.

Příznivce sci-fi klasiky zas možná potěší zpráva, že Roland Emmerich připravuje pokračování slavného Dne nezávislosti a to hned dvoudílné. Co si budeme povídat, v Hollywoodu už nevědí coby.

14. týden přinese remake a temnou pohádku

V příštím týdnu na vás čeká recenze snímku Jack a obři, remaku slavného počinu Lesní duch a také severské absurdní komedie Nerada ruším. Krom toho se také dočkáte rozhovoru s hercem Kryštofem Hádkem.

A jen tak mimochodem; objevila se nová zpráva týkající se Harryho Pottera. Že by snad pokračování? Dozvíte se v následujícím týdnu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..