Filmový týdeník: 10. týden patřil snímkům Iron Man 3 a Bez doteku

Přinášíme vám týdenní přehled z filmového světa. 10. týden patřil filmům jako Iron Man, Bez doteku či Mocný vládce Oz. Spousta dalších informací, které by vám neměly uniknout, naleznete v článku.

Bez doteku

Trailer k filmu Iron Man 3

Minulý týden patřil kampani k třetímu dílu Iron Mana. Kromě dvou plakátů nám tvůrci a distributoři nabídli také jeden zbrusu nový trailer. Uvidíme, s jakým lákadlem se vytasí příště.

Kromě Iron Mana se několika lákadly k připravovanému filmu blýskli i tvůrci filmu Hunger Games: Catching fire, kteří nám začali představovat postavy nového dílu. První várka obrazů obsahovala pohled na Effie Trinket a Caesara Flickermana, druhá várka poté odtajnila vzhled Cinny, Haymitche a samozřejmě Katniss.

Hra o trůny je za rohem

Oko nejednoho čtenáře také potěšily emblémy hrdinů z Justice League, a to i přes to, že připravovaný film ještě nemá ani scénář. Fanouškovské tvorbě se však meze nekladou.

Zcela poprvé se nám v traileru představil snímek Hostitel. Další trailer se týkal blížící se třetí série seriálu Hra o trůny. Pokud jste fanoušky tohoto seriálu, nabízíme vám pohled do zákulisí, konkrétně do kovárny, kde vznikal meč pro Jamieho Lannistera.

Film nejmladšího českého režiséra

Bez doteku je film nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka, jenž originálně pojímá téma znásilnění a jeho následků. Do našich kin film vstoupí 28. března. Než se tak stane, můžete se o filmu dozvědět více z naší recenze, popřípadě z rozhovoru se samotným režisérem.

Cinema Mundi a festival pro otrlé

V uplynulém týdnu se také nabízela možnost návštěvy dvou festivalů. Prvním z nich byl Festival otrlého diváka, který nabízel opravdu nevšední podívanou. Druhou akcí byl brněnský filmový festival Cinema Mundi, z něhož jsme vám přinesli výběr toho nejlepšího.

Spoilery, všude jen spoilery

Pokud si také při sledování traileru kladete otázku, proč tvůrci v několika minutách shrnuli celý děj a připravili vás tak o překvapení, doporučujeme článek Matouše Máraie, který se nad tímto problémem zamýšlí.

Jan Chalupa se ve svém článku zabývá otázkou, jaký divácký potenciál mají remaky pohádkových příběhů, jež hollywoodská studia pojímají značně originálně. Příkladem za všechny může být v současnosti promítaný snímek Jeníček a Mařenka.

Nakonec jsme vám přinesli i pohled ze slavnostního předávání filmových cen Český lev, který vám svýma očima zprostředkoval Jaroslav Jičínský.

Okouzlující kouzelnice bodovaly

Mocný vládce Oz je nový snímek,v němž se objeví James Franco a okouzlující Mila Kunis. Jak snímek dopadl si můžete přečíst v naší recenzi a pro umocnění dojmu ze snímku vám nabízíme i několik zajímavostí o filmu.

Terapie láskou je zas film oceněný jedním Oscarem, kterého si odnesla Jennifer Lawrence. Několik zajímavostí o její maličkosti jistě pobaví nejednoho ctitele.

Je pravdou, že nenápadný film příjemně překvapil všechny, kdo s ním přišli do styku. Po zhlédnutí tedy určitě stojí za to se k filmu znovu vrátit a zopakovat si některé kouzelné hlášky z filmu.

Angelina Jolie, Napoleon a Kubrick

V uplynulém týdnu jsme se také dozvěděli, že Angelina Jolie plánuje natočit film o válečném hrdinovi. A o to, že to nebude žádný béčkový počin, by se měli postarat bratři Coenové, kteří k filmu píší scénář.

Steven Spielberg se také chopí válečného tématu, ale tématu poněkud staršího. Spielberg se rozhodl, že se ujme nedokončeného projektu Stanleyho Kubricka, který by měl pojednávat o Napoleonovi.

Nebylo žádným překvapením, když Seth MacFarlane oznámil, že se ho nebude týkat moderování nadcházejícího ročníku Oscarů. Musíme přiznat, že nám bude Méďa chybět.

To že jsou Spojené státy americké zemí neomezených možností zas jednou dokázal samotný prezident země Barack Obama. Stalo se tak, když si při projevu spletl populární ságy Star Wars a Star Trek.

Byli jsme také svědky jednoho rekordu, a to když snímek Hobit překonal symbolickou hranici jedné miliardy dolarů v tržbách a zařadil se tak mezi 15 nejvýdělečnějších filmů v historii.

Které z témat vám přišlo nejzajímavější a která zpráva vás nejvíce potěšila?

 

Filmový týdeník: 10. týden patřil snímkům Iron Man 3 a Bez doteku
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*