Český snímek Strach, inspirovaný skutečností má šanci na Oscara

Krátkometrážní snímek tvůrce Martina Krejčího vyhrál na významném festivalu LA Shorts Fest 2013 jednu z hlavních kategorií. Připisuje se tak na listinu kandidátů, jež si vysloužili nominaci na Oskara.

Foto: Strach
Ve skutečnosti přišel mladík o jednu ledvinu. Zdroj: ČT

Na festivalu v Los Angeles, konaném na počátku září, bylo představeno dvě stě osmdesát krátkých filmů v rámci sedmnácti zemí z celého světa. Film Strach o délce pouhých jednadvaceti minut byl letos také uveden na festivalu v Karlových Varech a následně na Letní filmové škole Uherské Hradiště. Příběh čerpal z nedávné skutečnosti, nám velmi známé a propírané v mediích.

Pojednává o mladíkovi, jenž obvinil Romy z údajného napadení kvůli cigaretě. Po lítosti veřejnosti, vzniklé benefiční sbírce a několika darech v reakci na nebohou událost lež vyplula na povrch. Obhajobou chlapce byl strach z matky, které se bál přiznat, že se mu úraz přihodil vinou jeho neopatrnosti při hře s kamarády.

Foto: Strach
Lež chlapce přivolala velkou vlnu nevoli proti Romům. Zdroj: ČT

Hlavní roli obstará Adam Mišík, po jeho boku se pak objeví Klára Cibulková, Robert Jašków, Jenovéfa Boková a další. Snímek vznikl za koprodukce České televize, společnosti Stink a Martina Krejčího.

Martin Krejčí patří mezi celosvětově uznávané režiséry. Také se profesionálně věnuje reklamní režii. Natočil již několik znělek pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, nevyjímaje tu letošní. Mimo jiné plánuje Krejčí celovečerní debut Čekej tiše, vyprávějící o osudu zpěvačky Evy Olmerové.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

372 Comments on Český snímek Strach, inspirovaný skutečností má šanci na Oscara

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*