7 nejočekávanějších TV událostí v roce 2013: Blíží se konec seriálů

Přinášíme vám přehled 7 nejdůležitějších televizních událostí roku 2013, které byste si neměli nechat ujít. Letos totiž skončí hned několik nejsledovanějších televizních sérií posledních let. Pojďte se s námi podívat, jaké to budou.

Hlavní přeživší bojující proti odporným zombíkům. Zdroj: distributor seriálu

Rok 2013 bude na změny v televizním programu bohatý. Bohužel se jedná jak o změny k lepšímu, tak i k horšímu. Spousta oblíbených seriálů letos dojde ke svému úplnému konci, což bude pro fanoušky těchto sérií určitě smutné. Na druhou stranu čeho je moc, toho je příliš a je lepší skončit v době, kdy má seriál pořád nějaký obdiv ze strany diváků, než když je jeho potenciál plně vyčerpaný. Tady je náš seznam televizních událostí roku 2013.

7. Walking Dead ukončí svou třetí sérii

Jedním z televizních trháků roku 2013 bude ukončení již třetí série úspěšného seriálu Živí mrtví (2010). 31. března 2013 je datum, kdy se na amerických obrazovkách objeví poslední díl Walking Dead, jak zní jeho originální název. Ve stejný den bude mít premiéru i další veleúspěšná série, a to Hra o trůny. Který seriál přiláká více diváků? To se nechme překvapit.

FOTO: Fringe (2008)
Hlavní osazení seriálu Hranice nemožného

6. Hranice nemožného došly ke svému konci

Bývalý Pacey Witter (Joshua Jackson) z Dawsonova světa se vrhá po boku mladé agentky FBI do boje proti nadpřirozenému zlu ve sci-fi hororovém seriálu Fringe alias Hranice nemožného (2008). Tento oblíbený seriál má už 5 sérií a nyní se chystá ke svému úplnému konci. Poslední dva díly budou k vidění již 18. ledna.

5. Seriál Studio 30 Rock končí

Nejen temné a hororové seriály opustí letos televizní obrazovky, ale odzvonilo i několika komediálním sériím. Jednou z nich bude i seriál Studio 30 Rock (2006), který sleduje život Liz Lemonové, hlavní scénaristky jednoho fiktivního zábavného pořadu.

Poslední díl celého seriálu, jenž má už sedm řad, bude odvysílán poslední lednový den letošního roku. Spolu se Studiem 30 Rock čeká konec i další oblíbenou komediální sérii, a to americkou verzi seriálu Kancl (očekávaný konec vysílání v průběhu května).

Anděl smrti Dexter Morgan, Zdroj: distributor seriálu

4. Dexter končí

Velký smutek zůstane po kriminálním seriálu Dexter (2006). Zabiják Dexter Morgan, který ve jménu spravedlnosti a svého kodexu zabíjí kriminálníky a vrahy, letos rozjede svou poslední, osmou sérii. Jaký osud si pro forenzního vyšetřovatele scenáristé přichystali? To uvidíme ještě letos v prosinci.

Michael C. Hall, který hraje citově vyprahlého Dextera, si v průběhu seriálu prošel vším. Oženil se a rozvedl s herečkou, jež zde hraje jeho nevlastní sestru Debru a zároveň v průběhu natáčení porazil rakovinu, poté co mu lékaři diagnostikovali Hodgkinovu chorobu. Jaký bude konec seriálové postavy, o tom se zatím můžeme jen dohadovat.

3.  Hra o trůny startuje třetí řadu

Velkolepá historická série od HBO o nepokojích v Sedmi královstvích Západozemě se po dvou úspěšných řadách vrátí na televizní obrazovky už letos. Jak jsme několikrát napsali, třetí série bude plná zajímavých a nových zápletek i postav.

Souboj o trůny bude pokračovat i letos v jeho třetí sérii, Zdroj: HBO

Seriál vychází ze ságy G. R. R. Martina s názvem Píseň ledu a ohně. Je jedním z nejnákladnějších projektů, který obsadil největší množství herců v historii projektů HBO. První díl třetí řady bude k vidění již 31. března 2013.

2. Perníkový táta ukončuje pátou sezónu

Druhou nejočekávanější televizní událostí roku 2013 se stává, ukončení seriálu Breaking Bad neboli Perníkový táta (2008). Seriál o otci od rodiny, který téměř umírá na rakovinu plic a tajně kšeftuje s drogami, aby byla jeho rodina bohatá, je neskutečně napínavý a po celém světě oblíbený.

Oblibu našel nejen u diváků, ale i u americké kritiky, když sesbíral hned několik cen Emmy. Jejím držitelem je i hlavní představitel Perníkového táty, Bryan Cranston.

Kevin Spacey se v seriálu House of Cards nezalekne žádné špatnosti, aby se stal prezidentem země, Zdroj: Netflix

1. Přichází nový seriál House of Cards

Seriály roku 2013 nejen končí, ale nové také začínají. Jedním z nich bude seriál předem odsouzený k úspěchu. Jmenuje se House of Cards, jeho tvůrci jsou významní filmoví režiséři David Fincher, Joel Schumacher a James Foley. Hlavní postavu Francise Underwooda ztvárnil oscarový herec Kevin Spacey.

O co v plánovaném seriálu půjde? O politiku. Francis Underwood je téměř jediným člověkem, který zná veškerá tajemství americké politiky a nebojí se je vyzradit, aby se mohl sám stát prezidentem. Premiérový pilot série House of Cards je plánovaný na 1. února na kanálu Netflix.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*