4 důvody, proč jít na Nicka Cavea: Zalaškujte si s animálním alfa samcem

Jste dosud na vážkách a nevíte, jestli 22. listopadu zajít na koncert australského zpěváka Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds do pražské Tipsport Arény? Níže uvedené důvody, proč si událost nenechat ujít, vám snad pomohou vaše rozhodování uspíšit.

FOTO: Nick Cave
Nick Cave & The Bad Seeds. | Foto: Cat Stevens, Zdroj: 2 Media

Setlist bude variabilní

Pokud má některý z Caveových fanoušků strach, že bude pražský koncert přehlídkou výhradně písniček z aktuálního alba Push the Sky Away, nemusí se obávat. Zpěvák totiž slibuje, že mu s kapelou hodlá věnovat pouze první polovinu setlistu, přičemž do té druhé zahrne písničky napříč celou diskografií.

Živočišný laškovník si mezi ženami libuje

Kdo někdy viděl Nicka Cavea hrát naživo, dobře ví, jak značným charismatem a neméně vysokým sebevědomím zpěvák disponuje. Během show mívá ve zvyku majestátně postávat nad předními řadami fanoušků tak, že se jednou nohou opírá o zábradlí, přičemž tu druhou zaklesne například v rameni některého z nich.

V tomto postavení pak ze sebe se vší představitelnou zvířecí dychtivostí chrlí texty jednotlivých písniček, a že v mezičase zdatně zvládá laškovat i s rozdychtěnými dámami a slečnami v předních řadách, dokazuje nejeden záznam z Caveových živých vystoupení.

Osobní interakce s fanoušky nabízí zážitky, které vám nedají spát

Publikum je pro zpěváka natolik podstatné, že považuje za samozřejmé je do průběhu koncertu přímo zapojovat. A to velice neotřelou formou – například duetem s některou z fanynek při skladbě Stagger Lee.

Cave však zná i jiné možnosti, jak diváka co nejvíc do atmosféry vtáhnout. Není tomu tak dávno, co při jednom z vystoupení uchopil ruku jednoho z přihlížejících, přiložil si ji na hruď a ptal se ho, zda cítí tlukot jeho srdce. Jak jinak v takovýto moment reagovat než souhlasným přikývnutím, doprovázeným tím nejblaženějším úsměvem? Pro zmatenost nebo ostych není na Caveových koncertech místo.

Emotivní momenty jsou oboustranným příslibem dojetí

Ačkoliv se najde mnoho těch, kteří Caveovým písním vyčítají zdánlivou jednotvárnost, silnou emocionální hodnotu jim jednoduše odpárat nelze.

Sympatické přitom je, že jejich intenzivního prožívání se nebojí nejen diváci, ale ani sám Cave. Znát to ostatně bylo na letošním festivalu Glastonbury, kdy se zpěvákovi během skladby Push the Sky Away v očích zřetelně třpytily slzy, a když publiku děkoval, znělo jeho hlasem pohnutí.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*