×
TOPZINE.cz

3 tipy na výstavy v Praze na podzim. Zpestřete si pochmurné počasí

Martin Kollar

Sychravé počasí se blíží, nastal tedy nejvhodnější čas k návštěvě výstav a kulturních akcí, které si pro nás Praha nachystala. Výběr je široký a různorodý, proto je zde přehled toho, co si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Fazal Sheikh
Fazal Sheikh

Designblok 2014

Každoroční pražská událost Designblok bude i letos nabitá zajímavými a inspirativními návrhy. Kromě interiérových expozic se mohou návštěvníci setkat s prezentacemi designových oděvů, šperků a dalších záležitostí. Například papírenská značka Voala představí unikátní zápisníky pokryté kontrastními obrazci z betonu, které jak po vizuální, tak po uživatelské stránce potěší své nové majitele. V Colloredo-Mansfeldském paláci bude zase k vidění neotřelá kolekce skla se vzorem muchomůrek. Designblok se koná letos od 7. do 12. října a rozhodně se vydejte designové zboží alespoň obhlédnout.

Kolář
Kolář

Jiří Kolář – 100 let od narození

V Muzeu Kampa bude podzimní program patřit výstavě Jiřího Koláře, jež má připomenout 100. výročí narození tohoto svéhlavého a úspěšného českého umělce, žijícího převážně ve Francii. Jeho kolekce děl je velmi typická svým vyhraněným stylem a zakomponováním prvků osobní mytologie. Výstava, která představí umělcovo dílo ve značné šíři, potrvá až do konce ledna roku 2015 a představí stěžejní díla z kolekce Jana a Medy Mládkových.

Martin Kollar

This Place

Od konce října bude v Centru DOX k vidění zajímavý fotografický projekt s názvem This Place, jenž představí mezinárodní úhel pohledu na život v Izraeli. V centru zájmu fotografů nebyl pouze každodenní život tamějšího ortodoxně smýšlejícího obyvatelstva, ale také snaha o propagování krás, které tato rozporuplná země skýtá. K vidění budou díla od dvanácti fotografů z různých koutů světa, kteří pohled na Izrael zprostředkují pomocí svých, často velmi emotivně laděných záběrů.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..