22 Jump Street je perfektní letní hit, píše zahraniční kritika

Prázdniny jsou za dveřmi a v kinech nastávají časy letních filmů, které sází na jednoduchost a mnohdy i plochost. Najdou se však mezi nimi výjimky. Letos by jí mohla být vydařená komedie 22 Jump Street.

FOTO: 22 Jump Street
I takhle můžou vypadat poldové. Ve filmu určitě. Zdroj: Falcon

Policejní dvojici ve složení Schmidt a Jenko čeká po dvou letech další úkol. Tentokrát vymění střední školu za univerzitu, kde budou vedle řešení případu hledat spřízněné duše a přehodnocovat své partnerství. A samozřejmě taky bavit diváky.

Do amerických kin vstoupila komedie s Jonahem Hillem a Channingem Tatumem před dvěma týdny. A zahraniční recenze jsou bez přehánění nadšené. Samozřejmě, pořád jde jen o letní komedii, nikoliv o nejsofistikovanější film roku. Ale kritici se nebojí použít označení jako „nejzábavnější komedie za poslední roky“.

Snímek zrežírovala dvojice Phil Lord a Chris Miller, jejichž filmovým debutem byl animák Zataženo, občas trakaře. „Lord a Miller vědí, jak vizuálně prodat vtip lépe než většina současných komediálních režisérů. 22 Jump Street je proto plná nádherných vizuálních gagů,“ píše ve své recenzi Scott Foundas z magazínu Variety.

FOTO: 22 Jump Street
Partnerství Hilla a Tatuma funguje na plátně na jedničku. Zdroj: Falcon

Velký podíl na úspěchu má i obsazení a výkony ústřední herecké dvojice. „22 Jump Street by nefungovala ani zdaleka tak dobře, kdyby nebylo hvězd Jonaha Hilla a Channinga Tatuma,“ uvádí server Hypable. Zatímco Hill je svou komičností známý, druhý jmenovaný stále překvapuje. „Tatum je velmi obratný komik, který pouze opožděně přišel na to, jak zábavný může být,“ uvádí Foundas. Zároveň oceňuje i funkční partnerství obou herců, a dokonce je přirovnává ke slavné komické dvojici Laurel a Hardy.

22 Jump Street je pokračování o nesmyslnosti filmových pokračování. Že je to paradox? Vlastně není. Ne pokud se tvůrci neberou smrtelně, nebo spíš ani trochu, vážně. „Film poukazuje na to, že pokračování recyklují materiál z předchozího filmu a dávají lidem stále dokola totéž, protože to chtějí,“ uvádí Hypable.

I v samotném filmu sebeironicky zazní, že věci „jsou podruhé vždy horší“. A přitom 22 Jump Street na svém vlastním příkladu dokazuje, že to tak není vždycky. A že filmové dvojky se mohou svým předchůdcům minimálně vyrovnat. V českých kinech komedie startuje 10. července.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*