200 hodin hudby zdarma je důvodem, proč jít na United Islands

Pražské centrum bude od čtvrtka 21. do soboty 23. června patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands 2012. Na deseti scénách má vystoupit celkem přes 200 hudebních projektů s celkovým počtem 1 000 muzikantů.

Mezi hlavní hvězdy festivalu se kromě bývalých členů formace N.O.H.A., vystupující nyní pod názvem Time Swich se zpěvačkou Minervou Pérezovou, řadí holandská taneční kapela Kraak & Smaak, rakouští trip hopeři Sofa Surfers, temná anglická kytarovka O Children, portugalská kapela Diabo Na Cruz či španělský electro-soul v podání Fuel Fandango. Redakce TOPZINE.cz pro své čtenáře připravila seznam tipů na koncerty včetně času a míst vystoupení. Čtete více.

Kromě hlavních scén na pražských ostrovech (Slovanský, Dětský, Střelecký, Kampa) letošní ročník festivalu nabídne návštěvníkům také scénu na piazzettě Národního divadla, tzv. New stage. Zde budou k vidění jak hudební výstavy, tak fashion design market mladých výtvarníků a módních tvůrců.

Festival nabízející celkem 200 hodin hudby začíná už ve čtvrtek 21. června doposud nejrozsáhlejší, tzv. Klubovou, nocí, do které se zapojí 26 klubů. „Můj programový tip je nestresovat se výběrem a vyrazit ve čtvrtek do klubu tam, kde vás to bude inspirovat,“ řekl David Gaydečka, hlavní dramaturg festivalu.

„Zahájení Klubové noci proběhne v 18 hodin v unikátních prostorách dvorany Nosticova Paláce, kterou u příležitosti festivalu otevře Ministerstvo kultury pro veřejnost. Zahrají kapely Luno a Lanugo,“ uvedli dnes pořadatelé na tiskové konferenci v klubu Jazz Dock.

V hlavní den festivalu, tedy v sobotu, bude pro automobilovou dopravu uzavřeno Janáčkovo nábřeží a Most Legií, kde vznikne tradiční tramvajová zastávka Festivalová. Pro návštěvníky tak vznikne kompaktní festivalový areál.

Čtěte také jaký byl loňský největší hudební svátek v Praze

FOTO: Zastávka Festivalová pro návštěvníky festivalu United Islands
Foto: Karel Slabý, TOPZINE.cz

Multižánrový hudební festival se koná od roku 2004 pravidelně na vltavských ostrovech a přilehlých lokalitách v historickém centru Prahy. Díky partnerům festivalu je vstup zdarma. Návštěvníci však mohou festival také podpořit, a sice zakoupením Partner Passu, který obsahuje profily všech účinkujících, skladby 36 vybraných interpretů, detailní program a mapu.

Informace k festivalu United Islands 2012:
Účinkující: Kraak & Smaak (Nizozemí), Zapaska (Ukrajina), Röövel Ööbik (Estonsko), Baron Bane (Švédsko), WWW (ČR) a další
Datum: čtvrtek 21. – sobota 23. června 2012
Místo: ostrovy a prostranství při řece Vltavě, Praha
Vstupenky: vstup je zdarma

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*