14 letý hoch byl odsouzen k 11 letům vězení za pobodání učitele

Vězením v celkové délce 11 let potrestal soud v britském Bradfordu 14letého žáka, který z rasových pohnutek nebezpečně pobodal svého padesátiletého černošského učitele. Útok se odehrál 11. června přímo ve třídě bradfordské školy, napsala dnes BBC.

vezeni_kriminal_mlady_muz
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Soud dospěl k závěru, že žák na svého učitele Vincenta Uzomaha zcela zjevně zaútočil kvůli barvě jeho kůže. Chlapec přiznal, že s tímto motivem své oběti způsobil vážné zranění, popřel ale, že by zaútočil s úmyslem zabít.

Výpovědi při přelíčení ukázaly, že hoch už dříve pedagoga rasově urážel. Nakonec na něj zaútočil nožem, který si přinesl do školy z domova. Učitele s ním bodnul do břicha.

Soud nezletilému útočníkovi vyměřil jedenáctiletý trest odnětí svobody s tím, že po odpykání šesti let může být předčasně propuštěn. Tři roky z povinných šesti let vězení odsouzený zřejmě stráví v nápravném zařízení pro mladistvé.

Svědci uvedli, že útoku předcházel spor kvůli mobilnímu telefonu. Viditelně rozčílený žák, brunátný vzteky, přišel k učiteli, vytáhl z kapsy nůž a bodl ho do břicha. Následně se se svým činem pochlubil na Facebooku a jeho příspěvek záhy dostal 69 lajků (líbil se 69 uživatelům).

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*