10 klubů, 40 interpretů: United Islands 2013 zve na Klubovou noc

Klubová noc letošního ročníku United Islands celý festival odstartuje již ve čtvrtek 20. června. Na víkendový program, který se přesunul z centra Prahy do areálu parku Ladronka, se mohou návštěvníci naladit v deseti pražských klubech v čele s Roxy, Rock Café anebo Divadlem Archa.

FOTO: Please the Trees
Klubovou noc zahájí Please the Trees. | Foto: Bet Orten, Zdroj: oficiální facebook kapely

„Klubová noc letos přináší výjimečné kombinace, a to jak na úrovni celého čtvrtečního programu, tak na úrovni každého z klubů zvlášť,“ říká koordinátor Michael Tardík. „V Roxy se bude míchat elektronika s urban prvky, Divadlo Archa zas nabídne kvalitní poslechové koncerty. Celkem je na programu přes 40 interpretů,“ dodává.

Zahájení proběhne ve Dvoraně ministerstva kultury na Maltézském náměstí, kde od 19:30 vystoupí skupina Please the Trees se seniorským sborem Elpida. O zábavu se pak budou v klubu Rock Café starat skupiny Make My Heart Explode spolu se Sunflower Caravan, zatímco v Roxy se představí drum & bassoví Le Pneumatiq či Alef Zero. Kompletní čtvrteční program je k nalezení na stránkách festivalu.

Dějištěm desátého ročníku festivalu se místo areálu Kinského zahrady, Petřína nebo Kampy stane park Ladronka. Pořadatelé byli nuceni místo konání změnit nejen z důvodu velké vody, která Prahu a další česká města zasáhla zkraje června, ale i kvůli případným újmám na zdraví, jejichž riziko je podle pořadatelů kvůli povodním neoddiskutovatelně vyšší.

United Islands proběhne od 20. do 22. června. Kromě dříve avizovaných indie rockových Citizens nebo zpěvačky Princess Chelsea vystoupí se svým projektem Mixhell zakladatel Sepultury Igor Cavalery anebo rapper Aloe Blacc, který se proslavil zejména hitem I Need a Dollar.

Vstup na festival je již tradičně zdarma.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*