Pilot F1 Max Verstappen ode dneška může řídit i na silnici. Má řidičák

ČTK

ČTK

30. 9. 2015

Pilot formule 1 Max Verstappen sice běžně na okruhu závodí v rychlostech přes 200 kilometrů v hodině, teprve ode dneška ale může řídit auto i v běžném provozu. Jezdec stáje Toro Rosso dnes oslavil 18. narozeniny a úspěšně na první pokus složil praktické zkoušky v autoškole.

Max Verstappen formule 1

Max Verstappen, MrSegui / Shutterstock.com

Přestože už má v Belgii narozený závodník za sebou od lednového debutu v Austrálii 14 startů ve Velkých cenách formule 1, při zkušební jízdě prý byl nervózní. „Je to úleva,“ prohlásil Verstappen, jenž praktickou část autoškoly absolvoval během týdne. „Byl jsem nervózní, že udělám chybu, zkouška ale byla v pohodě,“ dodal. Teoretické zkoušky složil už před začátkem sezony.

Ve skrytu duše prý počítal i s variantou, že test napoprvé neudělá. „Nikdy nevíte. Pojedete moc rychle nebo zapomenete dát blinkr…,“ řekl s úsměvem.