Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Obchodník se smrtí. Nicolas Cage se vrací z budoucnosti

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

1. 11. 2014

Nicolas Cage, ten tvrdej chleba má. Nejen, že si musí jako překupník zbraní dávat pozor, aby si na něm některý ze zákazníků nechtěl vyzkoušet účinnost zboží, ale štáb mu navíc hází klacky pod nohy v podobě historických nepřesností a zbytečných chyb.

video
play-sharp-fill

Obchodník se smrtí je jen vznešenější název pro muže ve středních letech, který se rozhodl vzít svůj život do vlastních rukou a dělat něco užitečného. A co může být lidstvu prospěšnější, než šířit strach a nenávist prostřednictvím zbraní, že? Aspoň tak to vidí Yury Orlov (Nicolas Cage). Ten se společně s mladším bratrem Vitalym (Jared Leto) nebojí zaplést do mezinárodních konfliktů tím, že prodává zbraně oběma stranám a svou pověst šíří po celém světě – od izraelských muslimů až po asijské fašisty.

Občas ale zasáhne někdo shora (čti někdo z okruhu Režisér a scénáristé) a ubohému hlavnímu hrdinovi zavaří ještě víc, než je potřeba. Jaké chyby si pro Obchodníka se smrtí připravili filmoví tvůrci, to můžete vidět už v neděli 2. listopadu ve 22:20 na Nova cinema.Nic

FOTO: Obchodník se smrtí 1 - Lions Gate Films Inc.

Tak hele, ještě jedna chyba a na špalku bude místo režisérovy hlavy ta tvoje. Zdroj: Lions Gate Films Inc.

Chyby ve filmu

1. Když Yuri obchoduje v Bejrútu, zmiňuje se o jednom podplukovníkovi. Když ho ale zabere kamera zblízka, dotyčný má na ramenou odznak plukovníka. Obyčejná chyba ve scénáři, nebo chtěli tvůrci ušetřit za kostýmy a uniformu si bez přemýšlení donesli ze skladu, kde zůstala ležet po posledním válečném filmu?

2. O chvíli později se filmaři dopouští další chyby. Když Yuri ze země sbírá stodolarové bankovky, záběr trvá sotva tři vteřiny. Pokud se ale zajímáte o americké bankovnictví (a máte hodně velkou obrazovku a hodně dobré oči), můžete si všimnout, že mají design zavedený od roku 1996. Problém ale je, že se scéna odehrává už v roce 1984.

3. Na své si přijdou ale i milovníci aut. Ve chvíli, kdy Yuri s bratrem odjíždějí z newyorského letiště do léčebny, berou si limuzínu. Jedná se ale o Cadillac Fleetwood z roku 1993 a scéna je přitom zasazena do roku 1989.

4. Nicolas Cage má rozhodně jednu úžasnou vlastnost – dokáže i nemožné. Například když v noci volá své filmové manželce a probudí ji. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ovšem nevolal z Oděsy a ona nebyla v New Yorku, kde je o šest hodin méně. Buďto chodí spát nezvykle brzy, nebo postihl jedno z největších měst na světě masivní výpadek proudu. Včetně oblohy.

FOTO: Obchodník se smrtí 4 - Lions Gate Films Inc.

Utíkají, ale vlastně nemusí. Podvyživení obyvatelé Sierra Leone ustojí i útočící letadlo. Zdroj: Lions Gate Films Inc.

5. Když je Yuri nucen nouzově přistát v Sierra Leone (jinak by ho ve vzduchu sestřelila stíhačka Interpolu), letadlo klesá na cestě plné lidí. Zatímco pár z nich srazí tlaková vlna k zemi, většina z nich dokáže podél letadla ještě utíkat a tvářit se, jako by byli na každodenní procházce. Jaká je asi šance, že několikatunové letadlo nezkřiví vlásek ani jedinému podvyživenému Afričanovi?

6. Yuri mluví o tom, že lidský zárodek má ještě ve čtyřech a půl měsících ocas, což je pozůstatkem evoluce. Lékaři (nebo ti, kteří v biologii dávali pozor) by vám ale řekli, že tento ocásek mizí embryu nejpozději v osmém týdnu těhotenství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Obchodník se smrtí. Nicolas Cage se vrací z budoucnosti